klimatyzacja wentylacja Warszawa
Szukaj:
Witamy Cię Gościu na klimatyzacja wentylacja Warszawa. Zarejestruj się lub zaloguj, aby otrzymać pełen dostęp do strony.
...Nawigacja...
Strona Główna
Artykuły
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Szukaj
...Online...
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 17
Najnowszy Użytkownik: JoshExhat
...klimatyzacja rooftop...
klimatyzacja rooftop Z uwagi na specyfikę pomieszczeń hipermarketów i dużych centrów handlowych najczęściej wykorzystywanymi systemami klimatyzacyjnymi są układy bazujące na scentralizowanym uzdatnianiu powietrza wentylacyjnego lub dwustopniowej obróbce powietrza nawiewanego. Do urządzeń centralnych przygotowujących powietrze nawiewane, do określonych w projekcie wymaganych parametrów termodynamicznych powietrza nawiewanego, można zaliczyć modułowe centrale klimatyzacyjne oraz monoblokowe centrale dachowe typu roof-top. Urządzenia te są dostępne i oferowane przez poszczególnych producentów w różnych konfiguracjach, zależnych od potrzeb danego systemu. Z uwagi na duże strumienie objętościowe powietrza nawiewanego prawie zawsze, nieodłącznym elementem konstrukcyjnym central klimatyzacyjnych są różnego typu systemy odzysku ciepła z powietrza wywiewanego. Centralne urządzenia klimatyzacyjne przeznaczone są do klimatyzacji pojedynczego pomieszczenia lub wydzielonych stref budynku o zbliżonej charakterystyce cieplno-wilgotnościowej. Z kolei w systemach o dwustopniowym uzdatnianiu powietrza urządzenie centralne (centrala klimatyzacyjna) realizuje proces uzdatniania tylko i wyłącznie powietrza świeżego, wynikającego z kryterium minimum higienicznego. Powietrze pierwotne będące wynikiem tego procesu jest kierowane do poszczególnych pomieszczeń bądź stref budynku, gdzie ulega dodatkowej obróbce w indywidualnych urządzeniach klimatyzacyjnych. Indywidualne urządzenia klimatyzacyjne kształtują parametry powietrza w pomieszczeniu poprzez obróbkę powietrza obiegowego (recyrkulacyjnego) lub mieszaniny powietrza obiegowego i przygotowanego centralnie powietrza pierwotnego. Do najczęściej wykorzystywanych urządzeń indywidualnych można zaliczyć monoblokowe pompy ciepła typu powietrze-woda z wbudowanym sprężarkowym układem chłodniczym oraz urządzenia z wbudowanym(-mi) wymiennikiem(-ami) wodnym(-i) do których należą: klimakonwektory wentylatorowe, klimakonwektory indukcyjne oraz aktywne belki chłodnicze. Poniżej dokonano prezentacji systemu o dwustopniowym uzdatnianiu powietrza z klimakonwektorami wentylatorowymi.
Świeże powietrze zewnętrzne w systemach o dwustopniowym uzdatnianiu powietrza jest przygotowywane w centrali klimatyzacyjnej i o wymaganych parametrach termodynamicznych (powietrze pierwotne) tłoczone jest kanałami wentylacyjnymi do pomieszczenia lub terminali wewnętrznych po stronie ssawnej. W pierwszym z rozpatrywanych przypadków, tj., gdy powietrze pierwotne doprowadzone jest do pomieszczenia, mieszanie obu strumieni powietrza zachodzi w pomieszczeniu, zaś jednostka wewnętrzna (klimakonwektor wentylatorowy, klimakonwektor indukcyjny) uzdatnia jedynie powietrze obiegowe. Jeśli jednak mieszanie zachodzi przed terminalem końcowym wówczas w urządzeniu indywidualnym uzdatniana jest mieszanina powietrza pierwotnego i wtórnego (obiegowego). Na rysunkach 1 i 2 przedstawiono przykładowe schematy technologiczne dla systemu klimatyzacji scentralizowanej oraz systemu o dwustopniowym uzdatnianiu powietrza z mieszaniem powietrza pierwotnego po stronie ssącej klimakonwektora. Z uwagi, iż zadaniem centrali klimatyzacyjnej w systemie o dwustopniowym uzdatnianiu powietrza, jest jedynie przygotowanie powietrza świeżego (wynikającego z kryterium minimum higienicznego), recyrkulacji powietrza się nie stosuje

Dodane przez Arecki dnia wrzesień 29 2011 17:43:32 0 Komentarzy - 764 Czytań - Drukuj
...Komentarze...
Brak komentarzy.
...Dodaj komentarz...
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
...Oceny...
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
...Logowanie...
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
...Shoutbox...
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.

wentylacja separator

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie