klimatyzacja wentylacja Warszawa
Szukaj:
Witamy Cię Gościu na klimatyzacja wentylacja Warszawa. Zarejestruj się lub zaloguj, aby otrzymać pełen dostęp do strony.
...Nawigacja...
Strona Główna
Artykuły
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Szukaj
...Online...
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 17
Najnowszy Użytkownik: JoshExhat
...klimatyzatory split...
klimatyzatory split Klimatyzacja jest to uzdatnianie powietrza mające na celu utrzymywanie w zamkniętym pomieszczeniu odpowiednich warunków klimatycznych i sanitarnych, tj. ciśnienia, temperatury, wilgotności względnej, odpowiedniego składu chemicznego powietrza, zanieczyszczeń pyłowych oraz utrzymanie właściwego rozkładu powietrza w pomieszczeniu.
Klimatyzacja powietrza odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu dobrego samopoczucia. Wybór najbardziej odpowiedniego systemu stanowi jeden z kluczowych czynników uzyskania maksymalnej wydajności i optymalnego komfortu.

Specjalizujemy się w dostarczaniu najlepszych i najbardziej niezawodnych rozwiązań instalacji klimatyzacyjnych. Wykonujemy instalacje klimatyzacyjne pojedynczych pomieszczeń jak również całych obiektów biurowych czy handlowych. Nasze instalacje oparte są na urządzeniach odpowiednio dobranych do potrzeb użytkownika mogą to być pojedyncze klimatyzatory typu split stosowane dla jednego pomieszczenia jak również rozbudowane systemy multisplit np. system DVM (Digital Variable Multi -klimatyzatory Samsung) dla obiektów o dużej ilości pomieszczeń klimatyzowanych. System taki poza chłodzeniem może również z powodzeniem ogrzewać pomieszczenia i dostarczać powietrze świeże (przy zastosowaniu jednostek wewnętrznych w wersji kanałowej). W dużych obiektach stosujemy także rozwiązanie oparte na wytwornicach wody lodowej z klimakonwektorami zamontowanymi w wybranych pomieszczeniach.
Świadczymy fachowe usługi montażowe oferowanych produktów a także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Wieloletnia praktyka i nasza wyspecjalizowana kadra zapewni Państwu wysoką jakość oferowanych usług.
ednostkę wewnętrzną należy zainstalować w miejscu nienasłonecznionym, najlepiej na krótszej ścianie pomieszczenia, w takim miejscu aby umożliwić swobodny wypływ powietrza z urządzenia.
Jednostkę zewnętrzną należy zainstalować w takim miejscu, aby wylot gorącego powietrza nie szkodził roślinom i zwierzętom, a szum pracy nerwowym sąsiadom.

Czy mogę otworzyć okno kiedy pracuje klimatyzator?
NIE! Otwieranie okien w czasie pracy urządzenia to najprostszy przypadek... wyrzucania pieniędzy w błoto. Klimatyzatory ścienne pracują w obiegu zamkniętym, każdy więc napływ cieplejszego powietrza będzie powodował wzmożoną pracę urządzenia, które będzie chciało utrzymać zadane warunki temperaturowe. Pamiętajmy więc, żeby zamknąć wszystkie okna kiedy włączamy klimatyzację.
Swego rodzaju wyjątkiem są klimatyzatory przenośne, w przypadku których niezbędne jest uchylenie okna w celu wyprowadzenia rury z ciepłym powietrzem, czy przewodów freonowych do jednostki zewnętrznej.

Jak długo trwa montaż klimatyzatora split?
Jeśli ekipa monterska (monter) instaluje klimatyzator ścienny typowej mocy stosowanej w mieszkaniach, czy pomieszczeniach domków jednorodzinnych (2-4 kW), a trasa przewodów freonowych nie jest skomplikowana i dłuższa niż 5 m, trzeba liczyć się z 1 dniem pracy (4-8 godzin).

Czy po zamontowaniu klimatyzatora niezbędne jest jego serwisowanie?
Tak, standardowo 2 razy do roku dobrze jest przeprowadzić kontrolę układu. Kontroli takiej dokonuje zazwyczaj monter, który instalował urządzenie. Kontrola polega na sprawdzeniu ciśnień w instalacji, oczyszczeniu filtrów powietrza itp. Koszt jednorazowej kontroli to wydatek rzędu 150 złotych.

Jaka temperatura jest optymalna dla dobrego samopoczucia w letnie upały?
Na pewno nie najniższa jaką może dostarczyć nam urządzenie! To najczęstszy błąd prowadzący do częstych przeziębień i kataru. Klimatyzator ma za zadanie zapewnić nam komfort, a nie wywołać dreszcze i "gęsią skórkę". Aby uniknąć zachorowań zaleca się aby różnica temperatur między powietrzem na zewnątrz, a wewnątrz pomieszczenia nie była większa niż 5-7 stopni. Dlatego przy 30 stopniowym upale nie schodźmy z temperaturą w pomieszczeniu poniżej 23, mimo że klimatyzatory ścienne są do tego przewidziane.

Dodane przez Arecki dnia marzec 04 2012 12:09:43 0 Komentarzy - 977 Czytań - Drukuj
...Komentarze...
Brak komentarzy.
...Dodaj komentarz...
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
...Oceny...
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
...Logowanie...
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
...Shoutbox...
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.

wentylacja separator

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie