klimatyzacja wentylacja Warszawa
Szukaj:
Witamy Cię Gościu na klimatyzacja wentylacja Warszawa. Zarejestruj się lub zaloguj, aby otrzymać pełen dostęp do strony.
...Nawigacja...
Strona Główna
Artykuły
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Szukaj
...Online...
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 17
Najnowszy Użytkownik: JoshExhat
...klimatyzacja działanie...
klimatyzacja i klimatyzatory Wyeliminowanie R22 z eksploatacji w obiekcie powinno być postrzegane, jako problem wymagający systemowego podejścia do zagadnienia i oparty na zakreślonym planie działania. W zależności od skali problemu użytkownik musi się liczyć z wyasygnowaniem budżetu na odpowiednim poziomie w wyznaczonym zakresie i okresie działania. Przed użytkownikiem zobligowanym zmienionymi przepisami prawa do rozwiązania problemu R22, a co za tym idzie podjęcia działań modernizacyjnych, otwiera się sposobność przeanalizowania całej instalacji pod kątem szeroko pojętego zagadnienia poprawy energochłonności.
Wiele z istniejących instalacji zostało wybudowane wiele lat temu, wg technologii, które na owe czasy mogły być postrzegane za nowoczesne, a na dzień dzisiejszy mogą być zbyt energochłonne, a składowe systemów o dużym stopniu wyeksploatowania. Projektując i budując te instalacje, mogły przyświecać ich projektantom inne założenia energochłonności, patrząc przez pryzmat dzisiejszych i w owych czasach kosztów energii. Poza tym technologie energooszczędne w tym czasie mogły być zbyt drogie, a na dzień dzisiejszy nakład inwestycyjny ich zastosowania może stać się w zasięgu budżetu na modernizację.
Warto zatem spojrzeć na zagadnienie kompleksowo, jako konwersja czynnika R22 na ekologiczny, plus modernizacja całego systemu chłodu pod kątem obniżenia eksploatacyjnych kosztów energii. Dzięki takiemu działaniu można wypracować w dużym zakresie samofinansowanie się inwestycji oszczędnościami energii w dalszej eksploatacji zmodernizowanego systemu wentylacja dla gastronomii.

Etapy przeanalizowania zagadnienia retrofitu urządzeń klimatyzacyjnymi/instalacji z R22 na obiekcie to przede wszystkim:
1. Zidentyfikowanie na obiekcie urządzeń z R22;
2. Ocena techniczno-ekonomiczna instalacji/urządzeń z R22;
3. Wypracowanie decyzji dalszej drogi działania po ocenie techniczno-ekonomicznej: wymiana urządzeń, czy konwersja czynnika na nowy;
4. Wybór odpowiedniego nowego czynnika chłodniczego do konwersji w urządzeniu (w przypadku decyzji o konwersji czynnika – bez wymiany urządzeń);
5. Analiza możliwości usprawnień technicznych instalacji umożliwiających oszczędności w zużyciu energii elektrycznej;
6. Opracowanie planu konwersji urządzeń lub/i czynnika R22 na obiekcie – zaplanowanie budżetu;
7. Wykonanie zaplanowanych prac zgodnie z przyjętym planem.

Modernizacja urządzeń klimatyzacyjnych TRANE z konwersją na ekologiczny czynnik chłodniczy
Po przeprowadzonej analizie zagadnień techniczno-ekonomicznych instalacji z R22 i wypracowaniu przez użytkownika decyzji o jej modernizacji pod kątem konwersji czynnika na ekologiczny, bez wymiany na nowe urządzenia, należy przejść do kolejnego etapu – wykonania zaplanowanych prac zgodnie z planem i ustalonym budżetem. W dalszej części artykułu celowo pominę szerokie zagadnienie modernizacji całej instalacji pod kątem obniżenia jej energochłonności, ponieważ jest to obszerny temat na osobny artykuł. Przedstawię zagadnienie modernizacji z konwersją czynnika chłodniczego na przykładzie urządzeń chłodniczych z R22, wyprodukowanych przez Trane.
Na wstępie chciałbym nadmienić i zwrócić uwagę, że zaproponowana przez Trane modernizacja nie polega na wymianie tylko czynnika chłodniczego na nowy z grupy HFC. Jest to operacja polegająca także na wymianie niezbędnych części układu chłodniczego i sterowania, dostosowując urządzenie do nowego czynnika oraz konfigurację jego sterowania. Trane Polska, jako przedstawiciel fabryk Trane, działający zgodnie z ich wytycznymi, opartymi na opracowanym przez nie programie modernizacji urządzeń z czynnikiem R22, gwarantuje dalszą poprawną pracę zmodernizowanego urządzenia.

Dodane przez Arecki dnia maj 23 2012 21:27:06 0 Komentarzy - 554 Czytań - Drukuj
...Komentarze...
Brak komentarzy.
...Dodaj komentarz...
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
...Oceny...
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
...Logowanie...
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
...Shoutbox...
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.

wentylacja separator

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie