klimatyzacja wentylacja Warszawa
Szukaj:
Witamy Cię Gościu na klimatyzacja wentylacja Warszawa. Zarejestruj się lub zaloguj, aby otrzymać pełen dostęp do strony.
...Nawigacja...
Strona Główna
Artykuły
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Szukaj
...Online...
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 17
Najnowszy Użytkownik: JoshExhat
...sterowanie klimatyzacją ...
klimatyzator Dobierając sterowniki do klimatyzacji warto również przyjrzeć się ich funkcjom dodatkowym. Wiele sterowników ma nie tylko trzy lub cztery, ale po siedem wyjść sterujących. I nie mówimy tu o drogich sterownikach, ale o kompaktowych i tanich sterownikach produkowanych masowo. Dobrze jest, jeżeli sterownik może sterować dodatkowo pracą oświetlenia biura i roletą elektryczną, załączać dodatkowe swiatła w uszczelkach czy szybach w biurze. Warto również, by sterowniki standardowo były, jak np. dostępne na naszym rynku sterowniki LAE Electronic, wyposażone w porty do komunikacji z układem monitoringu i rejestracji danych. Pozwala to na ograniczenie kosztów inwestycji, ponieważ dokładane karty komunikacji zwiększają znacznie koszty zakupowe sterownika. A układy monitoringu i rejestracji danych to kolejny ważny punkt w instalacji klimatyzacji.
Rejestracja temperatury w pomieszczeniach i urządzeniach klimatyzacyjnych jest wymagana prawem. Wykorzystanie do tego celu sterowników nadzorujących pracę tych urządzeń nie tylko zmniejsza koszty inwestycji i eksploatacji przez uniknięcie dublowania urządzeń, ale również pozwala na zapis nie tylko temperatury, ale także informacji dodatkowych o odszronieniach, alarmach i innych sytuacjach, które pozwalają niejednokrotnie wyjaśnić np. wzrost temperatury w trakcie właśnie odszraniania parownika. Na podstawie zapisów z rejestratora jest też możliwe skorygowanie nastaw sterowników po pewnym czasie pracy instalacji w taki sposób, by pracowała ona w najbardziej optymalny, a więc jednocześnie energooszczędny, sposób. Jeżeli dodatkowo dołożymy możliwość monitoringu miejscowego i zdalnego nad instalacją, to uzyskamy zarówno szybszą informację o alarmach i nieprawidłowościach pracy instalacji klimatyzacji, możliwość zdalnej interwencji serwisu, co ogranicza koszty np. awarii, które należy usunąć na miejscu instalacji – nie tylko szybszy dojazd serwisu, ale też odpowiednie jego przygotowanie. Na podstawie monitoringu możemy określić potencjalną przyczynę usterki. Dlatego ważne są też funkcję alarmowe, które sterownik może generować. Alarm o nieprawidłowej temperaturze to standard dla większości sterowników. Ale dodatkowe alarmy o uszkodzeniu czujnika temperatury, nie zamknięciu się rolety czy drzwi od pokoju biurowego, zbyt długim czasie odszraniania czy też informacją o awarii z innego, zewnętrznego urządzenia, pozwalają na znaczne oszczędności zarówno w kosztach serwisu, jak i pozwalają na ograniczenie ewentualnych strat w przechowywanym towarze.
Omawiając sterowniki sterujące pracą parowników, należało by też wspomnieć o sterowaniu wtryskiem czynnika do parownika. Wszystkie omawiane sterownik sterowały tylko elektrozaworem, a przy ich zastosowaniu mamy do czynienia z typowym, mechanicznym zaworem rozprężnym. Ale można też zastosować inny typ sterownika, np. sterownik serii EEV produkcji eliwell, sterujący pracą pulsacyjnego zaworu rozprężnego, czy też sterownik Kelvin produkcji SPORLAN (rys. 12), sterujący pracą silnikowego zaworu rozprężnego. Jest to jednak dosyć rozległy temat, który należy omówić w oddzielnym artykule, poświęconym tylko zaworom rozprężnym.

Dodane przez Arecki dnia kwiecień 16 2011 15:08:15 0 Komentarzy - 523 Czytań - Drukuj
...Komentarze...
Brak komentarzy.
...Dodaj komentarz...
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
...Oceny...
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
...Logowanie...
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
...Shoutbox...
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.

wentylacja separator

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie