klimatyzacja wentylacja Warszawa
Szukaj:
Witamy Cię Gościu na klimatyzacja wentylacja Warszawa. Zarejestruj się lub zaloguj, aby otrzymać pełen dostęp do strony.
...Nawigacja...
Strona Główna
Artykuły
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Szukaj
...Online...
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 17
Najnowszy Użytkownik: JoshExhat
...klimatyzacja- błędy montażowe...
klimatyzacja Urządzenia typu split powszechnie montowane są w domach, mieszkaniach, małej gastronomii i w większości małych obiektów usługowych, ale również w biurowcach i centrach handlowych, gdzie zabezpieczają lokalne pomieszczenia IT, czy stanowią uzupełnienie centralnego przygotowania powietrza. Jednak w przypadku małych obiektów urządzenia klimatyzacyjne wykorzystujące jako chłodziwo tzw. czynnik z bezpośrednim odparowaniem są w praktyce jedynym sposobem na kontrolę temperatury powietrza. Dlatego też warto zwrócić uwagę na właściwy wybór, sposób i miejsce ich montażu. Wszędzie, tam gdzie pojawiają się elementy, w które ingeruje instalator może potencjalnie pojawić się błąd. Oznacza to, że najczęściej występujące usterki montażowe będą dotyczyć m.in. lokalizacji skraplaczy, parowników, linii freonowej lub odprowadzenia kondensatu.
Skraplacze
W przypadku jednostek zewnętrznych błędem jest najczęściej niewłaściwa lokalizacja urządzenia lub jego posadowienie. O ile jest to możliwe – nie zawsze warunki architektoniczne to umożliwiają – należy instalować jednostkę w miejscach najmniej narażonych na bezpośrednie działanie słońca, przewiewnych, tam gdzie nie gromadzą się opady atmosferyczne, przede wszystkim śnieg oraz inne zanieczyszczenia. Wskazane jest umieszczanie urządzeń na elewacjach północnych bądź wschodnich, osłonięcie przed bezpośrednim promieniowaniem jednocześnie zapewniając swobodny przepływ powietrza. Bardzo często urządzenia montowane są na dachach. W tym przypadku nie bez znaczenia jest jego pokrycie. Materiały bitumiczne szybko nagrzewają się, a temperatura powietrza w bezpośrednim sąsiedztwie jest wyraźnie wyższa. Wszystkie te elementy wpływają na wydajność urządzenia i jego eksploatację. Podwyższona temperatura zmniejsza ilość ciepła oddawaną do otoczenia, zmniejszając tym samym moc chłodniczą jednostki wewnętrznej (tryb chłodzenia). Są to jednak sytuacje, które wystąpią okresowo podczas najcieplejszych dni w roku, na które warto zwracać uwagę, ale nie można ich ściśle zaliczyć do typowych błędów montażowych. Nie dotyczy to, coraz częściej występującego, niewłaściwego posadowienia urządzeń jak na prezentowanych zdjęciach.
Na rysunku 1 skraplacze posadowione są w sposób uniemożliwiający prawidłowy przepływ powietrza w czasie eksploatacji urządzeń. Z lewej strony dopływ powietrza do jednej trzeciej wysokości otworu jest ograniczony z powodu oparcia urządzenia o ścianę budynku. Analogiczna sytuacja prezentowana jest po prawej. Stłoczenie urządzeń nie zapewnia odpowiednich warunków pracy. Nie ma wystarczającej wymiany ciepła z powodu ograniczonego dostępu świeżego (chłodniejszego) powietrza. Efektem tego jest zmniejszenie mocy chłodniczej urządzenia i/lub krótsza żywotność kompresora. Ponadto opierający się o ścianę wymiennik i tak ciasno ustawione urządzenia w niszy budynku sprawiają, że konserwacja i okresowe czyszczenia wymienników nie jest możliwe, co z pewnością nie poprawia funkcjonowania klimatyzatorów.

Dodane przez Arecki dnia kwiecień 16 2011 15:30:51 0 Komentarzy - 533 Czytań - Drukuj
...Komentarze...
Brak komentarzy.
...Dodaj komentarz...
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
...Oceny...
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
...Logowanie...
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
...Shoutbox...
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.

wentylacja separator

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie