klimatyzacja wentylacja Warszawa
Szukaj:
Witamy Cię Gościu na klimatyzacja wentylacja Warszawa. Zarejestruj się lub zaloguj, aby otrzymać pełen dostęp do strony.
...Nawigacja...
Strona Główna
Artykuły
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Szukaj
...Online...
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 17
Najnowszy Użytkownik: JoshExhat
...zasługa...
to może być no chyba że firma będzie miała cenę jak z kosmosu za swoje h-blocki to wtedy będzie się trzeba z tego wyleczyć. Ja zrobiłem co mogłem czyli przystosowałem projket idealnie pod moduły o szer.125cm by nie trzeba było kombinować z innymi szerokościami a teraz jest ruch ze strony firmy aby dać na to dobrą cenę by mnie z butów nie wyrwało. jak cena z montażem wyjdzie ok.100zł to biorę w ciemno. jak dwa inspekcja tv kanalizacji razy więcej to w ciemno odrzucam i najwyżej będę pytam inne firmy od prefabrykacji na ile to wycenia bo można tak samo w zwykłym szkielecie drewnianym to zrobić. Zobaczymy na razie co mi odpiszą lub co jutro powiedzą. Jestem w trakcie rozmów mailowych o h-blockach więc dopóki nie będę wiedział wszystkiego co chcę wiedzieć to nie ma co dalej mówić nowego na forum. Wiem już że przykładowo przy dachu dwuspadowym płatwie powinny być sfrezowane pod kat dachu aby płyty dachowe do nich dokładnie przylegały. Oni mogą zamówić taką belkę z drewna KVH w całej długości. Można na dach zastosować płyty h-block ale też mają gotowe płyty z blachy thexpan z blachy która jest od razy wierzchnim kryciem. Ponoć od zwykłego h-blocka jest droższa o parę złotych a nie trzeba się martwić pokryciem. Jest to bardzo ciekawa technologia i dzięki niej uważam że wiele projektów które z góry byłyby skazane na porażkę jako brak możliwości na dom pasywny mogą takim domem być. Mam tu na myśli przede wszystkim domy z garażem wbudowanym w bryłę domu. H-blocki powodują że będzie szczelniej i garaż by nie wychładzał domu tak jak w tradycyjnym domu murowanym mimo paru cm izolacji na ścianie bo h-block jest izolacyjną płytą. Taka technologia jest o tyle lepsza od domów szkieletowych drewnianych że nie trzeba stosować folii do uszczelnienia bo płyta jest wypełniana pianą zamknięto komorową która jest szczelna cały okres użytkowania. W normalnych szkieletach jak zrobisz dziurę by szafkę powiesić to już masz jedną nieszczelność, jedna dziurka może to nic ale trochę takich dziurek się narobi i już domek jest jak sito. W h-blocku tego nie ma. W szkielecie wełna po czasie może osiadać, nawet ta niby gęstsza która ma nie osiadać, to wystarczy że trochę siądzie i już mamy pełno mostków które będą wychładzać ściany a piana dalej będzie taka jak na początku. H-block o gr.ściany do 30cm może mieć U poniżej 0,1W/m2 a w szkielecie będzie potrzeba mieć grubość 35cm, to jest zasługa niskiej lambdy piany. Oczywiście mimo tylu zalet jedynie cena pokaże czy warto w to iść czy nie bo co z tego ze wszystko fajnie i super skoro cena zwala z nóg. Więc wycenią to co chce wycenić a potem się zobaczy co dalej. Jakby ktoś budował cały domek z firmą i chciał pasywny czy energooszczędny to myślę że nie warto iść w domy murowane bo za niższe pieniądze będzie dom z h-blocków i na pewno dużo szybciej.

Dodane przez Arecki dnia czerwiec 10 2017 19:18:08 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 215 Czytań - Drukuj
...wnioski...
Ciągle czekam na ofertę na te h-blocki. W piątek dzwoniłem do gościa i ponoć jeszcze nie gotowe i w przyszłym tygodniu dokończy. Przez to zaś wróciła mi ochota na ten projekt domu z garażem w bryle. Szczerze mówiąc to lepiej by pasował pod moduły w systemie h-block. Przez to spać po nocach nie mogę bo mam różne wyobrażenia. Ten system mi się bardzo podoba i mocno się na niego nakręcam. Przydałoby się znać cenę za te moduły aby wiedzieć czy iść w tą stronę czy lepiej sobie darować. W czwartek zaś będę dzwonił do gościa z pytaniami bo ileż można czekać???...
Ten projekt z garażem w bryle ostatecznie mógłbym zrobić w wersji poddasza użytkowego ale z ścianką kolankową na ok.140cm bo taka by nie przeszkadzała mi w aranżacji pomieszczeń. Trochę garderoby na tym ucierpią ale na wysoką szafę znajdzie się miejsce. Po zastanowieniu Link doszedłem do wniosku że podłogi parteru nie będę robił w szkielecie tylko normalnie zagęszczę piach czy pospółkę w ścianach fund, dam chudziaka na to w dwóch warstwach styro po 10cm i wylewka. Dzięki temu będzie łatwiej z kanalizacją w domu i doprowadzeniem wody. Przy stropie drewnianym nie wiem jakbym to zrobił a przy okazji musiałbym robić wieniec, jak dla mnie zbyt skomplikowane.

Dodane przez Arecki dnia czerwiec 10 2017 19:14:47 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 220 Czytań - Drukuj
...dom...
Nie murować ścian pod sam dach. Jak potem zachować ciągłości izolacji cieplnej ścian i dachu ?

-Warto pomyśleć o podbitce już na etapie wykonywania więźby (cieśle szlifują krokwie wystające poza ściany, a dekarz maluje i przybija podbitkę (wychodzi taniej, solidniej i ładniej)(jeśli ma być malowane na jasny, półkryjący kolor – konieczna impregnacja więźby bezbarwnym preparatem)

-komin wystający ponad dach z cegły klinkierowej pełnej (droższa ale długowieczna)

-pomyślcie o cyrkulacji ciepłej wody. Czekanie aż doleci ciepła jest denerwujące.

-Sprawdzać kąty proste (podczas murowania i tynkowania)
Przed tynkowaniem sprawdź kąty (90 stopni) w łazience i kuchni (tam gdzie będzie wanna narożnikowa, brodzik, blat kuchenny, szafa wnekowa itp.). Jeśli nie ma kątów prostych to niech tynkarze poprawią! Ja nie sprawdziłem i mam wszędzie krzywo.

-Uważać na uproszczenia murarzy -jeśli już to je konsultować z kierownikiem budowy.
Choć u mnie cieśla sam zaproponował dwie poprawki. Dołożył płatwie, i zasugerował zamianę słupa drewnianego w ścianie, na samą ścianę. Kierownik budowy zaakceptował i jest znacznie lepiej.

-Drzwi balkonowe/tarasowe i wejściowe muszą być zamontowane tak żeby przestrzeń pod nimi można było wypełnić styropianem
poczytać:

-Przy wentylacji mechanicznej zrobić jeden mały wymiana uszkodzonej rury kanalizacyjnej wyciąg z wnętrza szafki z koszem na śmieci (jest to jedno z bardziej śmierdzących miejsc w domu)

-Wylewki końcowe robić przez ekipę która ci zagwarantuje 2mm różnicy na 2m – zapisać to w umowie – płacić dopiero po 2 dniach po sprawdzeniu poziomów (dwumetrową poziomicą)

Dodane przez Arecki dnia marzec 18 2017 19:36:17 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 236 Czytań - Drukuj
...kontrola...
Moim zdaniem czasem trudno rozróżnić "dobrą ekipę" od "partaczy". Niby dobrze radzą, a w konsekwencji chcą zrobić robotę jak najszybciej, a jak najmniej zainkasować. Oczywiście czasem można zaufać takim osobom i zdecydować się na ich propozycję, ale zaufanie to jedno, a kontrola to drugie. Lepiej mieć kilku doradców, a w ostateczności zdać się jeszcze na Internet. Link ich pomysły, generalnie jeżeli ktoś cos sugeruje to zapytaj o to dlaczego tak a nie inaczej, jeżeli otrzymasz odpowiedź typu "nie bo nie" to podejdz do tego z dystansem. Nie można założyć, że wszystkie podpowiedzi są dobre lub złe, myślę że i tak warto ich wysłuchać jednak jeżeli sam nie jesteś w stanie ocenić ich słuszności to zawsze bezpieczniej trzymać się wytycznych założonych na początku budowy.

Dodane przez Arecki dnia marzec 18 2017 19:33:22 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 235 Czytań - Drukuj
...produkt...
Komu będą w przyszłości biznesmeni sprzedawać wyroby ich firm? Bezrobotnym?
Przypominam Ci też, że w „Dziennikach gwiazdowych” S. Lema (Podróż 24 Ijona Tichego) problem z narastającym bezrobociem technologicznym „rozwiązano” na planecie Indiotów budując machinę zwaną DUPA (Dobrowolny Upowszechniacz Porządku Absolutnego), która to w pełni automatyczna machina przerabiała owych Indiotów, zbędnych przecież po całkowitym zautomatyzowaniu przemysłu, rolnictwa, handlu oraz innych usług na ich planecie, na lśniące krążki, którymi wykładano w estetyczne wzory reprezentacyjne place i ulice ich planety. Nie łudźmy się więc, że kapitalizm jest w stanie rozwiązać podstawowy problem kapitalizmu, czyli problem bezrobocia a więc też i bezrobotnych, zbędnych ludzi oraz związany z tym problem niedostatecznego popytu.

Dodane przez Arecki dnia grudzień 07 2015 20:13:58 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 301 Czytań - Drukuj
...zasobnik...
W 95% przypadkach, ze sprężarka pada to nie wina sprężarki a systemu który jest źle zaprojektowany lub wykonany.
Copeland to najwyższa półka
Najważniejsze dla żywotności sprężarki to czystość systemu(brak wilgoci) i przegrzanie deltaT=~5[K]-to zapewnia chłodzenie sprężarki i powrót oleju.
Ja widzę ostatnie pompowanie podłogówki o 5 rano, kiedy na zewnątrz było -4'C.
Później po 13 tylko nabicie zasobnika CWU.
Sterownik pogodowy, ma krzywą grzewczą i nie wie że w południe następnego dnia będzie 15'C. Ma to rzeczywiście swoje minusy przy tak zmiennych temperaturach, jednak w 90% sezonu grzewczego działa perfekcyjnie.

Trzeba by pewnie uśrednić temperaturę z 24h w okresach wiosennych i jesiennych. Gdy wahania temperatury są duże. Ale to dopiero w kolejnym już autorskim sterowniku nad którym w wolnych chwilach pracuje. serwis separotorów
Mi się wydaje ze lepiej zainwestować w np górne zródło tj. Lepsze rurki do podłogówki np. grubość wylewki izolacji powiekszyć

Dodane przez Arecki dnia wrzesień 15 2015 20:06:08 0 Komentarzy - 336 Czytań - Drukuj
...wymiennik...
Właśnie wróciłem z odkamieniania kotła kondensacyjnego, który pracuje w układzie otwartym (4 godziny walki - laboratorium u klienta). Kocioł się przegrzewa, blokuje go STB (zmieniony dla układu otwartego na 100*C) to już drugie odkamienianie w tym roku... Rozglądam się już inhibitorami i myślę co ulepszyć lub usprawnić, by kocioł się nie odezwał w tym roku i nie trzeba by było przerabiać na płytówkę... Dlatego ostrożnie z decyzją na układ otwarty. Później serwis musi do tego jeździć i kombinować. U mnie instalacja została przerobiona na układ otwarty, głównie ze względów bezpieczeństwa i vitodensowi, który do tej pory pracował w zamkniętym, stuknie pierwszy rok w otwartym. Wymiennik stary aluminiowo-krzemowy i teraz dałeś mi do myślenia... Oczywiście kwestia gwarancji na hydraulike w kotle-brak, na pozostałe podzespoły bez zmian. Jeżeli ktoś coś takiego już zrobi to radzę wymienić od razu czujnik temp. lub w elektronice zmniejszyć poziomy temperatur aby nie zagotować wody w układzie. W moim zasobniku węzownica ma katalogowo 41kW (!!!, 85/10/45). Kocioł pracuje na 8 kW. Nastawa temp. 46 oC, a i tak zasilanie osiąga 68 oC a powrót niewiele mniej. Czyli realna moc (a w zasadzie zdolność przekazania energii) wężownicy jest zbyt mała. :cry:
Także nie wyobrażam sobie aby nominalna moc wężownicy była mniejsza od mocy kotła.

Dodane przez Arecki dnia wrzesień 03 2014 23:23:18 1 Komentarzy - 521 Czytań - Drukuj
...most...
Generalna dyrekcja zapomniała, że to pierwszy tak duży projekt wykonywany w polsce i ktoś powinien przewidzieć że skoro coś tak potężnego buduję się pierwszy raz to na pewno będą opóźnienia, zmiany w projekcie i błędy. Rozumiem, że teraz Prokuratura Generalna zacznie postępowania w sprawie przekrętów przy budowie naszych stadionów, autostrady budowanej przez chińczyków i wielu innych przekrętów zafundowanych polakom przez rodzimych biznesmenów popieranych przez naszych "uczciwych" i nad wyraz "kompetentnych" polityków.Tak na prawdę nie było w Polsce zbyt wielu chętnych na wykonanie tego projektu, wszyscy się bali podjąć tego zadania. Poza tym opóźnienie w oddaniu do użytku było związane z problemami z izolacją tego mostu a nie z błędami w projekcie. Wiem jak wygląda współpraca z GDDKiA, zawsze są jakieś niedomówienia, zmiany w projekcie, roszczenia, pozwy i bezpodstawne wyciąganie kasy od wykonawców i projektantów. Pamiętajmy, że GDDKiA jest najzwyczajniejszym urzędem w którym pracujący urzędnicy nie zawsze mają pojęcie o budownictwie a jak na urząd przystało wszystko musi być zagmatwane i niezrozumiałe.jak za Gierka czytam,ze zuzyto tyle a tyle betonu a jakby tak ułożyc wszystkie pręty zbrojeniowe z mostu jeden za drugim to byly by dłuższe od równika o 100 razy a jakby ustawic gumofilce jeden obok drugiego na moscie to wszystkie fabryki na swiecie gumofilców nie maja tyle w magazynach itd itd Miś czy coTak to największy na świecie most we Wrocławiu . Ludziska walą do nas do wrocka z całego świata go obejrzeć aż tłumy na lotnisku .Szkoda że lotnisko też nie największe bo może pozwolili by na jazdę na wrotkach pod zadaszeniem . To wszystko most , lotnisko i stadionowe boisko połączone najlepiej oświętlona obwodnicą na świecie . Wszystko rekordowe i wszystkiego nam się zazdrości na całym świecie no może nie kosztów wybudowania i utrzymania.

Dodane przez Arecki dnia kwiecień 23 2014 19:35:02 1 Komentarzy - 410 Czytań - Drukuj
...termostat...
jak jest zrobiona instalacja od strony automatyki to bys padl ze śmiechu. instalacja hydrauliczna jest zrobiona poprawnie, automatyke robiły dwie osoby, pierwsza nie dokończyła bo zmarła, drugi podobno autoryzowany Viessmanna wpiął pompy na sztywno od podłogówki i odłączył sterowanie.
Teraz ja muszę to wszystko pogodzić czyli dwie pompy od kominka, pompę sprzęgłowa i pompy podłogówek i mając większość przewodów schowanych w posadzce lub ścianie.Zanim termostat pokojowy wyłączy kocioł to zdąży zagotować sie w kominku bo nie ma przysłony na dolocie powietrza.
Będę to robił tak, że kominek włącza niezależnie wszystkie pompy przez przekaźnik pomijając wszystkie sterowniki. Sterownik kominka rozlącza sterowniki w pomieszczeniach. Kiedy w kominku nie będzie sie palić pompa podłogówki będzie chodzić na vitotroniku, a drugi obwód który ma więcej do grzania będzie chodzić na sterowniku spiętym z kotłem.Musial bys uzaleznic prace kotla od temp. kominka, wpinajac szeregowo dodatkowy termostat sterowania kotla, lub termostat temp. wody z kotla i mocujac go na pionie kominka.
Zasilanie pomp mozna zrobic przez termostaty pokojowe on/off danych pomieszczen i zrobic im obejscie termostatow pokojowych przez dodatkowy termostat na pionie kominka, ale zalaczajacy (inne styki) przy ustalonej temp.
Kociol bedzie mial wlasne sterowanie, i pompy tez.
Gdy kominek osiagnie ustalona temp. to kociol wylaczy sie, ale bedzie mogl automatycznie powrocic do pracy po ostygnieciu kominka, a pompy czy to podczas pracy kotla instalator czy pracy kominka beda zasilone poza kotlem i tylko termostaty pokojowe lub ich obejcie podczas pracy kominka bedzie je zasilalo.
Moze powstac jedynie wlaczanie sie kotla, dogrzanie obiegu w sprzegle bez odbioru przez pompy, ale jeli termostaty pokojowe wylacza pompy to znaczy ze nie potrzeba tam juz dostarczac ciepla. To chyba bedzie jedyny niezsynchronizowany punkt.

Dodane przez Arecki dnia luty 14 2014 21:26:01 1 Komentarzy - 451 Czytań - Drukuj
...przepływ...
Mam następujący problem. Na klatce schodowej w domu jednorodzinnym w którym mieszkam zamontowaliśmy dodatkowy kaloryfer. Jest on na samym końcu instalacji. Piec wraz z pompą (Leszno 25-40, pracuje na 3 biegu) znajdują się w piwnicy po drugiej stronie budynku. Niestety po dołożeniu tego dodatkowego kaloryfera nagrzewa się on tylko do połowy. Instalacja była odpowietrzona, niestety nic to nie pomogło. Obecna pompa posiada wysokość podnoszenia 4m czy jak zamontuję pompę która tą zdolność ma na 6 m to jest szansa, że kaloryfer będzie grzać pełną mocą? Ewentualnie w czym może być problem? Przyznaje, że jestem zielony w tych sprawach. Nie zmieniaj pompy bo nie potrzeba, takie pompy doskonale dają sobie radę w typowych instalacjach jak Twoja. Przyczyn chłodnego grzejnika może być kilka, za mały przepływ czyli średnica rury, regulacja zaworów grzejników, zapchany filtr przy pompie, wreszcie duże wychładzanie grzejnika. A jeszcze pytanie, piszesz że grzeje do połowy, tylko jakiej połowy? granica ciepła i zimna jest w pionie grzejnika czy w poziomie? Jeżeli w pionie to się bardzo wychładza i z pewnością za mały przypływ. Jezeli w poziomie to zapowietrzony. Wszystko na to wskazuje, że jest słaby dopływ czynnika grzewczego do tego kaloryfera (mimo pompy). Pewnie jest albo zbyt mały przekrój rurki (a inne grzejniki mają większy), albo też tenże słabo grzejący grzejnik jest nadmiernie "skryzowany". Czy ma on nowoczesny zawór termostatyczny pogotowie hydrauliczne z możliwością regulacji nastawy wstępnej (po zdjęciu głowycy)? Jeśli tak, to na tym ostatnim grzejniku (słabo grzejącym) zwiększyć nastawę wstępną do maksimum a na innych grzejnikach zmniejszyć nastawę (powiedzmy o 1 punkt). Mogło być też tak, że podczas spawania tej rurki zrobiło sie gdzieś przewężenie. W każdym razie powodem jest słaby przepływ wody przez grzejnik.

Dodane przez Arecki dnia luty 14 2014 21:21:49 0 Komentarzy - 457 Czytań - Drukuj
...dobór...
klimatyzator SINCLERZapotrzebowanie na ciepło 10-11 KW
kompresor copeland zr34k3e-tfd-522 - 407c
skraplacz P7-10
parowacz p7-14
Dolne źródło
5 obiegow spiralnych pe100 DN32 mm (wg zaleceń Bodziopl)
15 m DN40 od rozdzielacza wymiennika gruntowego do parowacza
Pompe obiegową ?
Naczynie przeponowe?
Czy musi być specjalne do glikolu?
Jakiś filtr i odpowietrznik potrzebny ale nie wiem jak i co ?
Górne źródło
Podłogówka 1200m - 2 rozdzielcze po 9 obiegów każdy czyli 18 obiegów po 66m
Pompa obiegowa ?
naczynie przeponowe?
rura pomiędzy skraplaczem a rozdzielaczami DN28-5metrów

Czy ktoś jest w stanie sprawdzić czy jest dobrze i doradzić jakie pompy obiegowe i naczynie przeponowe
czy ktoś miał podobny system na 10-11kw

Dodane przez Arecki dnia wrzesień 23 2013 21:07:25 0 Komentarzy - 594 Czytań - Drukuj
Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
...Logowanie...
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
...Shoutbox...
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.

wentylacja separator

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie