klimatyzacja wentylacja Warszawa
Szukaj:
Witamy Cię Gościu na klimatyzacja wentylacja Warszawa. Zarejestruj się lub zaloguj, aby otrzymać pełen dostęp do strony.
...Nawigacja...
Strona Główna
Artykuły
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Szukaj
...Online...
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 17
Najnowszy Użytkownik: JoshExhat
...wymiennik...
Właśnie wróciłem z odkamieniania kotła kondensacyjnego, który pracuje w układzie otwartym (4 godziny walki - laboratorium u klienta). Kocioł się przegrzewa, blokuje go STB (zmieniony dla układu otwartego na 100*C) to już drugie odkamienianie w tym roku... Rozglądam się już inhibitorami i myślę co ulepszyć lub usprawnić, by kocioł się nie odezwał w tym roku i nie trzeba by było przerabiać na płytówkę... Dlatego ostrożnie z decyzją na układ otwarty. Później serwis musi do tego jeździć i kombinować. U mnie instalacja została przerobiona na układ otwarty, głównie ze względów bezpieczeństwa i vitodensowi, który do tej pory pracował w zamkniętym, stuknie pierwszy rok w otwartym. Wymiennik stary aluminiowo-krzemowy i teraz dałeś mi do myślenia... Oczywiście kwestia gwarancji na hydraulike w kotle-brak, na pozostałe podzespoły bez zmian. Jeżeli ktoś coś takiego już zrobi to radzę wymienić od razu czujnik temp. lub w elektronice zmniejszyć poziomy temperatur aby nie zagotować wody w układzie. W moim zasobniku węzownica ma katalogowo 41kW (!!!, 85/10/45). Kocioł pracuje na 8 kW. Nastawa temp. 46 oC, a i tak zasilanie osiąga 68 oC a powrót niewiele mniej. Czyli realna moc (a w zasadzie zdolność przekazania energii) wężownicy jest zbyt mała. :cry:
Także nie wyobrażam sobie aby nominalna moc wężownicy była mniejsza od mocy kotła.

Dodane przez Arecki dnia wrzesień 03 2014 23:23:18 1 Komentarzy - 368 Czytań - Drukuj
...most...
Generalna dyrekcja zapomniała, że to pierwszy tak duży projekt wykonywany w polsce i ktoś powinien przewidzieć że skoro coś tak potężnego buduję się pierwszy raz to na pewno będą opóźnienia, zmiany w projekcie i błędy. Rozumiem, że teraz Prokuratura Generalna zacznie postępowania w sprawie przekrętów przy budowie naszych stadionów, autostrady budowanej przez chińczyków i wielu innych przekrętów zafundowanych polakom przez rodzimych biznesmenów popieranych przez naszych "uczciwych" i nad wyraz "kompetentnych" polityków.Tak na prawdę nie było w Polsce zbyt wielu chętnych na wykonanie tego projektu, wszyscy się bali podjąć tego zadania. Poza tym opóźnienie w oddaniu do użytku było związane z problemami z izolacją tego mostu a nie z błędami w projekcie. Wiem jak wygląda współpraca z GDDKiA, zawsze są jakieś niedomówienia, zmiany w projekcie, roszczenia, pozwy i bezpodstawne wyciąganie kasy od wykonawców i projektantów. Pamiętajmy, że GDDKiA jest najzwyczajniejszym urzędem w którym pracujący urzędnicy nie zawsze mają pojęcie o budownictwie a jak na urząd przystało wszystko musi być zagmatwane i niezrozumiałe.jak za Gierka czytam,ze zuzyto tyle a tyle betonu a jakby tak ułożyc wszystkie pręty zbrojeniowe z mostu jeden za drugim to byly by dłuższe od równika o 100 razy a jakby ustawic gumofilce jeden obok drugiego na moscie to wszystkie fabryki na swiecie gumofilców nie maja tyle w magazynach itd itd Miś czy coTak to największy na świecie most we Wrocławiu . Ludziska walą do nas do wrocka z całego świata go obejrzeć aż tłumy na lotnisku .Szkoda że lotnisko też nie największe bo może pozwolili by na jazdę na wrotkach pod zadaszeniem . To wszystko most , lotnisko i stadionowe boisko połączone najlepiej oświętlona obwodnicą na świecie . Wszystko rekordowe i wszystkiego nam się zazdrości na całym świecie no może nie kosztów wybudowania i utrzymania.

Dodane przez Arecki dnia kwiecień 23 2014 19:35:02 1 Komentarzy - 261 Czytań - Drukuj
...termostat...
jak jest zrobiona instalacja od strony automatyki to bys padl ze śmiechu. instalacja hydrauliczna jest zrobiona poprawnie, automatyke robiły dwie osoby, pierwsza nie dokończyła bo zmarła, drugi podobno autoryzowany Viessmanna wpiął pompy na sztywno od podłogówki i odłączył sterowanie.
Teraz ja muszę to wszystko pogodzić czyli dwie pompy od kominka, pompę sprzęgłowa i pompy podłogówek i mając większość przewodów schowanych w posadzce lub ścianie.Zanim termostat pokojowy wyłączy kocioł to zdąży zagotować sie w kominku bo nie ma przysłony na dolocie powietrza.
Będę to robił tak, że kominek włącza niezależnie wszystkie pompy przez przekaźnik pomijając wszystkie sterowniki. Sterownik kominka rozlącza sterowniki w pomieszczeniach. Kiedy w kominku nie będzie sie palić pompa podłogówki będzie chodzić na vitotroniku, a drugi obwód który ma więcej do grzania będzie chodzić na sterowniku spiętym z kotłem.Musial bys uzaleznic prace kotla od temp. kominka, wpinajac szeregowo dodatkowy termostat sterowania kotla, lub termostat temp. wody z kotla i mocujac go na pionie kominka.
Zasilanie pomp mozna zrobic przez termostaty pokojowe on/off danych pomieszczen i zrobic im obejscie termostatow pokojowych przez dodatkowy termostat na pionie kominka, ale zalaczajacy (inne styki) przy ustalonej temp.
Kociol bedzie mial wlasne sterowanie, i pompy tez.
Gdy kominek osiagnie ustalona temp. to kociol wylaczy sie, ale bedzie mogl automatycznie powrocic do pracy po ostygnieciu kominka, a pompy czy to podczas pracy kotla instalator czy pracy kominka beda zasilone poza kotlem i tylko termostaty pokojowe lub ich obejcie podczas pracy kominka bedzie je zasilalo.
Moze powstac jedynie wlaczanie sie kotla, dogrzanie obiegu w sprzegle bez odbioru przez pompy, ale jeli termostaty pokojowe wylacza pompy to znaczy ze nie potrzeba tam juz dostarczac ciepla. To chyba bedzie jedyny niezsynchronizowany punkt.

Dodane przez Arecki dnia luty 14 2014 21:26:01 1 Komentarzy - 291 Czytań - Drukuj
...przepływ...
Mam następujący problem. Na klatce schodowej w domu jednorodzinnym w którym mieszkam zamontowaliśmy dodatkowy kaloryfer. Jest on na samym końcu instalacji. Piec wraz z pompą (Leszno 25-40, pracuje na 3 biegu) znajdują się w piwnicy po drugiej stronie budynku. Niestety po dołożeniu tego dodatkowego kaloryfera nagrzewa się on tylko do połowy. Instalacja była odpowietrzona, niestety nic to nie pomogło. Obecna pompa posiada wysokość podnoszenia 4m czy jak zamontuję pompę która tą zdolność ma na 6 m to jest szansa, że kaloryfer będzie grzać pełną mocą? Ewentualnie w czym może być problem? Przyznaje, że jestem zielony w tych sprawach. Nie zmieniaj pompy bo nie potrzeba, takie pompy doskonale dają sobie radę w typowych instalacjach jak Twoja. Przyczyn chłodnego grzejnika może być kilka, za mały przepływ czyli średnica rury, regulacja zaworów grzejników, zapchany filtr przy pompie, wreszcie duże wychładzanie grzejnika. A jeszcze pytanie, piszesz że grzeje do połowy, tylko jakiej połowy? granica ciepła i zimna jest w pionie grzejnika czy w poziomie? Jeżeli w pionie to się bardzo wychładza i z pewnością za mały przypływ. Jezeli w poziomie to zapowietrzony. Wszystko na to wskazuje, że jest słaby dopływ czynnika grzewczego do tego kaloryfera (mimo pompy). Pewnie jest albo zbyt mały przekrój rurki (a inne grzejniki mają większy), albo też tenże słabo grzejący grzejnik jest nadmiernie "skryzowany". Czy ma on nowoczesny zawór termostatyczny pogotowie hydrauliczne z możliwością regulacji nastawy wstępnej (po zdjęciu głowycy)? Jeśli tak, to na tym ostatnim grzejniku (słabo grzejącym) zwiększyć nastawę wstępną do maksimum a na innych grzejnikach zmniejszyć nastawę (powiedzmy o 1 punkt). Mogło być też tak, że podczas spawania tej rurki zrobiło sie gdzieś przewężenie. W każdym razie powodem jest słaby przepływ wody przez grzejnik.

Dodane przez Arecki dnia luty 14 2014 21:21:49 0 Komentarzy - 290 Czytań - Drukuj
...dobór...
klimatyzator SINCLERZapotrzebowanie na ciepło 10-11 KW
kompresor copeland zr34k3e-tfd-522 - 407c
skraplacz P7-10
parowacz p7-14
Dolne źródło
5 obiegow spiralnych pe100 DN32 mm (wg zaleceń Bodziopl)
15 m DN40 od rozdzielacza wymiennika gruntowego do parowacza
Pompe obiegową ?
Naczynie przeponowe?
Czy musi być specjalne do glikolu?
Jakiś filtr i odpowietrznik potrzebny ale nie wiem jak i co ?
Górne źródło
Podłogówka 1200m - 2 rozdzielcze po 9 obiegów każdy czyli 18 obiegów po 66m
Pompa obiegowa ?
naczynie przeponowe?
rura pomiędzy skraplaczem a rozdzielaczami DN28-5metrów

Czy ktoś jest w stanie sprawdzić czy jest dobrze i doradzić jakie pompy obiegowe i naczynie przeponowe
czy ktoś miał podobny system na 10-11kw

Dodane przez Arecki dnia wrzesień 23 2013 21:07:25 0 Komentarzy - 434 Czytań - Drukuj
...klasyka...
klimatyzacja rooftopDlaczego nie chcecie wesprzeć mnie swym ogromnym doświadczeniem w udoskonaleniu czy choćby nawet skorygowaniu układu gdy zauważacie jakiś istotny błąd. Wiecie doskonale że jest to pierwsze moje poważne podejście do tematu.
Nie stać mnie na to by cała inicjatywa zakończyła się na COP 2.
Bardzo liczyłem na Waszą pomoc ponieważ etap budowy i uruchomienia macie już za sobą. Gdyby kapilara spełniała także Wasze oczekiwania to myślę że znalazła by swe zastosowanie.
Nie oczekuję, że w czymkolwiek będę lepszy od klasyka z kapilarą.
Marzeniem moim jest zbudowanie PC która uzyska COP nie mniejszy niż 4,0 a może przekroczy 5. Czy to się uda czas pokaże

Dodane przez Arecki dnia czerwiec 11 2013 08:44:00 0 Komentarzy - 533 Czytań - Drukuj
...klimatyzator przenośny...
klimatyzatory splitTaki przenośny klimatyzator z "rurą" to nieco fałszywa bestia... ;)
Po pierwsze, nawet jeśli jakoś wyprowadzisz na zewnątrz wyrzut gorącego powietrza z wylotu skraplacza (owa rura) zamykając przy tym okno, to i tak musisz zapewnić wymianę powietrza (czyli zassanie ciepłego z zewnątrz) w pomieszczeniu.
Po drugie, rura wylotowa skraplacza klima jest najczęściej nieizolowana, i jej powierzchnia przy maksymalnym rozciągnięciu stanowi całkiem spory grzejnik... :D
Pewnym sposobem na zwiększenie wydajności takiej klimy jest zaizolowanie tej rury; inną opcją jest druga rura (zapewne konieczny byłby wspomagający wentylator), która dostarczała by powietrze z zewnątrz bezpośrednio do skraplacza, tak aby jego schładzanie nie powodowało wymiany powietrza w pomieszczeniu..w pokoju znajdują się dwie osoby.
komputer i laptop.
oprócz tego jest jeszcze czajnik elektryczny.

Pomiaru temperatury dokonuje na najwyższej prędkości.niestety nie wiem ile to jest powietrza na godzinę.
Pomiaru dokonuje multimetrem kilka centymetrów nad wylotem ( więc wskazanie jest z dokładnością do 1-2 stopni) a wskazanie utrzymuje się w granicach 8-10 stopni przy 24 stopniach w pomieszczeniu.

Pomieszczenie ma 15 m2. wysokość około 2,5m. jest na wschodniej ścianie - jest otoczone innymi pomieszczeniami.
Na zewnętrznej stronie okna naklejona jest folia NRC.

W pomieszczeniu nie ma żadnej kratki wentylacyjnej. Jeśli temperatura na wylocie jest 10 st. a w pomieszczeniu np 25st to mamy deltę 15 st. jak dla 3,2 kW to wynik b. dobry. Powinien dać radę pod warunkiem:
1 - ilość ciepła która dostaje się do pomieszczenia klimatyzacja nie jest większa niż tak którą układ odbiera (izolacja termiczna pomieszczenia, urządzenia dostarczające ciepło w pomieszczeniu)
2 - wydajność wentylatora jest odpowiednia - tu nie mamy danych przy jakich prędkościach nawiewu mamy te 10 st. Otóż jakiś czas temu popsuł mi się klimatyator taki jak w opisie powyzej więc nabyłem nowy.
Jest to ELECTROLUX EPE801
dane z tabliczki:
7200 BTU
moc chłodnicza : 3,2 kW.

celem jego działania jest schłodzenie pokoju 15m2.(poprzedni jakoś sobie radził ). Natomiast ten po włączeniu chodźby chodził cały czas niw powoduje spadku temperatury w pokoju. Powietrze wylatujące z niego ma temperturę około 10 stopni.
Czy takie zachowanie może być spowodowan uchylonym oknem przez które wypuszczona jest rura?

Dodane przez Arecki dnia listopad 19 2012 23:14:58 3 Komentarzy - 512 Czytań - Drukuj
...grzanie a klimatyzacji...
klimatyzatorNie pamiętam dokładnie modelu ale jest to dwusprężarkowy Hibernatus o mocy 80kW na R22, 4 IDENTYCZNE wymienniki na skraplaniu klimatyzacji. Ponieważ nie jest to moja robota mogę określić chyba obiektywnie, że instalacja wykonana jest prawidłowo, tyle, że na podstawie niezbyt dobrego projektu. Zalane starty nie wzięły się z niewłasciwego podłączenia PC. Częściowo odpowiada za to zażelaziony wymiennik (spadek sprawności), a częściowo niewłaściwe rozwiązania konstrukcyjne. Chociaż w układzie zamontowany jest zawór elektromagnetyczny, to przy tak dużym parowniku pracującym jako "zalany", dużej ilości czynnika, bardzo krótkim rurociągu ssącym, braku wymiennika regeneracyjnego i zastosowaniu sprężarki niezbyt odpornej na mokre starty (bristol) to każdy start = mniejszy lub większy łomot. Nie wątpię w pomyslowość twórców tej pompy (bypass na filtrze czynnika(!),presostat KP2 jako zabezpieczenie przeplywu wody(!), odciążenie rozruchu, a przede wszystkim ta izolacja akustyczna...), ale coś im umknęło. Montaż separatorów calkowicie wyeliminował problem mokrego startu. Wyrobionej opinii o Hibernatusie raczej nie zmienię, chyba, że mnie "olśni" jakiś nowy wyrób klimatyzacje.
A z tym przedwojennym inżynierem to jakoś nie załapałem. Można jaśniej? To jest klasyczny odzysk ciepła z instalacji chłodniczej, najbardziej znany dzięki systemowi DK ale najszybciej i najtaniej można dostać taki zbiornik od ludzi handlujących schładzalnikami mleka. Problem z adaptacją takiego zbiornika do PC polega na tym, że nie można go "wyłączyć" z odbioru (bez komplikowania automatyki chłodniczej) . W efekcie nie ma kontroli nad temperaturą cwu i można zalać sobie herbatę woda z kranu. miałem w planie kupić zasobnik galmet 200l z wężownicą o pow. 1,6m2
wg producenta moc wężownicy to 51kW przy temp. 80/70/45^C i 39kW przy temp. 70/60/45^C
tylko jaką moc przeniesie taka wężownica przy zasilaniu pompą klimatyzacji ? jaka będzie temp. skraplania (pompa będzie miała ~10kW)

Dodane przez Arecki dnia wrzesień 09 2012 12:24:41 1 Komentarzy - 523 Czytań - Drukuj
...VRV a woda lodowa...
klimatyzatory splitczy wiadomo jaka jest minimalna temp na wyminiku w systemie vrf? jesli np mamy instalcje wody lodowej to możemy takie parametry wody zadać zeby było chłodzenie suche w pomieszczeniu żeby się nie wykraplała, a jak to jest w vrf ? niby w tych programach doboru można podać moc jawna i całkowitą, czy znamy minimalna tem freonu w której bedzie parował? Zawsze Delta T w układach z bezpośrednim odparowaniem pomiędzy temperaturą parowania freonu a powietrzem omywającym parownik będzie większa niż w przypadku woda lodowa/powietrze stąd też wieksza ilość wykraplanej wilgoci.
W układach VRV zsilanie parownika jest regulowane chyba przy pomocy zaworów elektronicznych i mocno wątpie w to czy jakoś możesz mieć wpływ na jego regulację. zawsze powyżej temp. zamarzania. Najczęściej będzie to temp. ok. 4-5 stC. Na zaworze rozprężnym regulujesz przegrzanie, najczęściej 5K. Zatem w zasadzie nie masz regulacji temperatury odparowania. Zawsze Delta T w układach z bezpośrednim odparowaniem pomiędzy temperaturą parowania freonu a powietrzem omywającym parownik będzie większa niż w przypadku woda lodowa/powietrze stąd też wieksza ilość wykraplanej wilgoci.
W układach VRV zsilanie parownika jest regulowane chyba przy pomocy zaworów elektronicznych i mocno wątpie w to czy jakoś możesz mieć wpływ na jego regulację.


Przy standardowych warunkach doboru fancoili (7/12 C) temp powierzchni wymiennika fancoil`a jest podobna do temp powierzchni parownika klimatyzatora. Więc i wykraplanej wilgoci jest tyle samo. Oczywiście można dobrać fancoil`e na inne (wyższe) parametry, wówczas sytuacja będzie inna.
Niektórzy producenci systemów
klimatyzacja VRF (VRF, MDV itp) umożliwiają regulacje wydajności jednostki wewnętrznej, poprzez kody serwisowe, korygując otwarcie zaworu elektronicznego, ale to nie zapewni mniejszej ilości wykraplanej wilgoci tylko korektę ilości przepływającego czynnika przez parownik. Delta T jest ciągle ta sama (zawór rozprężny pilnuje temperatury przegrzania i tylko tyle w zasadzie go interesuje - a ta w systemach jest stała).

Dodane przez Arecki dnia czerwiec 23 2012 20:11:56 0 Komentarzy - 561 Czytań - Drukuj
...klimatyzacja działanie...
klimatyzacja i klimatyzatory Wyeliminowanie R22 z eksploatacji w obiekcie powinno być postrzegane, jako problem wymagający systemowego podejścia do zagadnienia i oparty na zakreślonym planie działania. W zależności od skali problemu użytkownik musi się liczyć z wyasygnowaniem budżetu na odpowiednim poziomie w wyznaczonym zakresie i okresie działania. Przed użytkownikiem zobligowanym zmienionymi przepisami prawa do rozwiązania problemu R22, a co za tym idzie podjęcia działań modernizacyjnych, otwiera się sposobność przeanalizowania całej instalacji pod kątem szeroko pojętego zagadnienia poprawy energochłonności.
Wiele z istniejących instalacji zostało wybudowane wiele lat temu, wg technologii, które na owe czasy mogły być postrzegane za nowoczesne, a na dzień dzisiejszy mogą być zbyt energochłonne, a składowe systemów o dużym stopniu wyeksploatowania. Projektując i budując te instalacje, mogły przyświecać ich projektantom inne założenia energochłonności, patrząc przez pryzmat dzisiejszych i w owych czasach kosztów energii. Poza tym technologie energooszczędne w tym czasie mogły być zbyt drogie, a na dzień dzisiejszy nakład inwestycyjny ich zastosowania może stać się w zasięgu budżetu na modernizację.
Warto zatem spojrzeć na zagadnienie kompleksowo, jako konwersja czynnika R22 na ekologiczny, plus modernizacja całego systemu chłodu pod kątem obniżenia eksploatacyjnych kosztów energii. Dzięki takiemu działaniu można wypracować w dużym zakresie samofinansowanie się inwestycji oszczędnościami energii w dalszej eksploatacji zmodernizowanego systemu wentylacja dla gastronomii.

Etapy przeanalizowania zagadnienia retrofitu urządzeń klimatyzacyjnymi/instalacji z R22 na obiekcie to przede wszystkim:
1. Zidentyfikowanie na obiekcie urządzeń z R22;
2. Ocena techniczno-ekonomiczna instalacji/urządzeń z R22;
3. Wypracowanie decyzji dalszej drogi działania po ocenie techniczno-ekonomicznej: wymiana urządzeń, czy konwersja czynnika na nowy;
4. Wybór odpowiedniego nowego czynnika chłodniczego do konwersji w urządzeniu (w przypadku decyzji o konwersji czynnika – bez wymiany urządzeń);
5. Analiza możliwości usprawnień technicznych instalacji umożliwiających oszczędności w zużyciu energii elektrycznej;
6. Opracowanie planu konwersji urządzeń lub/i czynnika R22 na obiekcie – zaplanowanie budżetu;
7. Wykonanie zaplanowanych prac zgodnie z przyjętym planem.

Modernizacja urządzeń klimatyzacyjnych TRANE z konwersją na ekologiczny czynnik chłodniczy
Po przeprowadzonej analizie zagadnień techniczno-ekonomicznych instalacji z R22 i wypracowaniu przez użytkownika decyzji o jej modernizacji pod kątem konwersji czynnika na ekologiczny, bez wymiany na nowe urządzenia, należy przejść do kolejnego etapu – wykonania zaplanowanych prac zgodnie z planem i ustalonym budżetem. W dalszej części artykułu celowo pominę szerokie zagadnienie modernizacji całej instalacji pod kątem obniżenia jej energochłonności, ponieważ jest to obszerny temat na osobny artykuł. Przedstawię zagadnienie modernizacji z konwersją czynnika chłodniczego na przykładzie urządzeń chłodniczych z R22, wyprodukowanych przez Trane.
Na wstępie chciałbym nadmienić i zwrócić uwagę, że zaproponowana przez Trane modernizacja nie polega na wymianie tylko czynnika chłodniczego na nowy z grupy HFC. Jest to operacja polegająca także na wymianie niezbędnych części układu chłodniczego i sterowania, dostosowując urządzenie do nowego czynnika oraz konfigurację jego sterowania. Trane Polska, jako przedstawiciel fabryk Trane, działający zgodnie z ich wytycznymi, opartymi na opracowanym przez nie programie modernizacji urządzeń z czynnikiem R22, gwarantuje dalszą poprawną pracę zmodernizowanego urządzenia.

Dodane przez Arecki dnia maj 23 2012 21:27:06 0 Komentarzy - 407 Czytań - Drukuj
...klimatyzatory split...
klimatyzatory splitKlimatyzacja jest to uzdatnianie powietrza mające na celu utrzymywanie w zamkniętym pomieszczeniu odpowiednich warunków klimatycznych i sanitarnych, tj. ciśnienia, temperatury, wilgotności względnej, odpowiedniego składu chemicznego powietrza, zanieczyszczeń pyłowych oraz utrzymanie właściwego rozkładu powietrza w pomieszczeniu.
Klimatyzacja powietrza odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu dobrego samopoczucia. Wybór najbardziej odpowiedniego systemu stanowi jeden z kluczowych czynników uzyskania maksymalnej wydajności i optymalnego komfortu.

Specjalizujemy się w dostarczaniu najlepszych i najbardziej niezawodnych rozwiązań instalacji klimatyzacyjnych. Wykonujemy instalacje klimatyzacyjne pojedynczych pomieszczeń jak również całych obiektów biurowych czy handlowych. Nasze instalacje oparte są na urządzeniach odpowiednio dobranych do potrzeb użytkownika mogą to być pojedyncze klimatyzatory typu split stosowane dla jednego pomieszczenia jak również rozbudowane systemy multisplit np. system DVM (Digital Variable Multi -klimatyzatory Samsung) dla obiektów o dużej ilości pomieszczeń klimatyzowanych. System taki poza chłodzeniem może również z powodzeniem ogrzewać pomieszczenia i dostarczać powietrze świeże (przy zastosowaniu jednostek wewnętrznych w wersji kanałowej). W dużych obiektach stosujemy także rozwiązanie oparte na wytwornicach wody lodowej z klimakonwektorami zamontowanymi w wybranych pomieszczeniach.
Świadczymy fachowe usługi montażowe oferowanych produktów a także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Wieloletnia praktyka i nasza wyspecjalizowana kadra zapewni Państwu wysoką jakość oferowanych usług.
ednostkę wewnętrzną należy zainstalować w miejscu nienasłonecznionym, najlepiej na krótszej ścianie pomieszczenia, w takim miejscu aby umożliwić swobodny wypływ powietrza z urządzenia.
Jednostkę zewnętrzną należy zainstalować w takim miejscu, aby wylot gorącego powietrza nie szkodził roślinom i zwierzętom, a szum pracy nerwowym sąsiadom.

Czy mogę otworzyć okno kiedy pracuje klimatyzator?
NIE! Otwieranie okien w czasie pracy urządzenia to najprostszy przypadek... wyrzucania pieniędzy w błoto. Klimatyzatory ścienne pracują w obiegu zamkniętym, każdy więc napływ cieplejszego powietrza będzie powodował wzmożoną pracę urządzenia, które będzie chciało utrzymać zadane warunki temperaturowe. Pamiętajmy więc, żeby zamknąć wszystkie okna kiedy włączamy klimatyzację.
Swego rodzaju wyjątkiem są klimatyzatory przenośne, w przypadku których niezbędne jest uchylenie okna w celu wyprowadzenia rury z ciepłym powietrzem, czy przewodów freonowych do jednostki zewnętrznej.

Jak długo trwa montaż klimatyzatora split?
Jeśli ekipa monterska (monter) instaluje klimatyzator ścienny typowej mocy stosowanej w mieszkaniach, czy pomieszczeniach domków jednorodzinnych (2-4 kW), a trasa przewodów freonowych nie jest skomplikowana i dłuższa niż 5 m, trzeba liczyć się z 1 dniem pracy (4-8 godzin).

Czy po zamontowaniu klimatyzatora niezbędne jest jego serwisowanie?
Tak, standardowo 2 razy do roku dobrze jest przeprowadzić kontrolę układu. Kontroli takiej dokonuje zazwyczaj monter, który instalował urządzenie. Kontrola polega na sprawdzeniu ciśnień w instalacji, oczyszczeniu filtrów powietrza itp. Koszt jednorazowej kontroli to wydatek rzędu 150 złotych.

Jaka temperatura jest optymalna dla dobrego samopoczucia w letnie upały?
Na pewno nie najniższa jaką może dostarczyć nam urządzenie! To najczęstszy błąd prowadzący do częstych przeziębień i kataru. Klimatyzator ma za zadanie zapewnić nam komfort, a nie wywołać dreszcze i "gęsią skórkę". Aby uniknąć zachorowań zaleca się aby różnica temperatur między powietrzem na zewnątrz, a wewnątrz pomieszczenia nie była większa niż 5-7 stopni. Dlatego przy 30 stopniowym upale nie schodźmy z temperaturą w pomieszczeniu poniżej 23, mimo że klimatyzatory ścienne są do tego przewidziane.

Dodane przez Arecki dnia marzec 04 2012 12:09:43 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 817 Czytań - Drukuj
Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
...Logowanie...
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
...Shoutbox...
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.

wentylacja separator bezpłatne pożyczki chwilówka dla dłużników pożyczka online chwilówka dla dłużników szybkie pożyczki online chwilówka za darmo

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie