klimatyzacja wentylacja Warszawa
Szukaj:
Witamy Cię Gościu na klimatyzacja wentylacja Warszawa. Zarejestruj się lub zaloguj, aby otrzymać pełen dostęp do strony.
...Nawigacja...
Strona Główna
Artykuły
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Szukaj
...Online...
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 17
Najnowszy Użytkownik: JoshExhat
...komfort cieplny...
klimatyzator LG GaleriaZagadnienie komfortu termicznego pomieszczeń, w których ludzie przebywają znaczną część swojego życia (około 90%) stanowi istotny problem przy projektowaniu klimatyzacji komfortu. Definicję klimatu podał w 1845 roku Aleksander von Humboldt (1769–1859), która brzmi: „Klimat to wszystkie czynniki zewnętrzne oddziaływujące w sposób istotny na nasze zmysły”.
Bardzo ważnym elementem, wpływającym na jakość powietrza pomieszczeń, jest możliwość dostosowania warunków termiczno- wilgotnościowych powietrza do indywidualnych potrzeb użytkownika.
Odczucie komfortu termicznego człowieka jest ściśle związane z równowagą termiczną ciała, traktowanego jako całość. Stabilne oddawanie lub odbieranie ciepła przez całe ciało człowieka jest odczuwane jako komfort cieplny. Na tę wymianę ciepła wpływa aktywność fizyczna, rodzaj ubrania oraz parametry otoczenia, takie jak:
- temperatura powietrza,
- promieniowanie,
- prędkość powietrza,
- wilgotność względna powietrza.
Wraz ze zmianami zachodzącymi w budownictwie (coraz więcej ścian ze szkła i metalu) oraz niemożności zainstalowania układów monoblokowych zaistniała konieczność rozdziału części wewnętrznej od zewnętrznej klimatyzatora i połączenia ich za pomocą tzw. przewodów „freonowych”, czyli z czynnikiem chłodniczym, a przez to uniezależnienia się od rodzaju przegrody zewnętrznej

System multisplit
Wraz z rozwojem techniki nastąpił podział jednostki wewnętrznej na kilka podjednostek wewnętrznych (obecnie nawet kilkadziesiąt) i obsługę pomieszczeń dużych lub wielu pomieszczeń o rożnych wymaganiach termicznych

Dodane przez Arecki dnia grudzień 04 2011 23:10:35 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 418 Czytań - Drukuj
...klimatyzacja rooftop...
klimatyzacja rooftopZ uwagi na specyfikę pomieszczeń hipermarketów i dużych centrów handlowych najczęściej wykorzystywanymi systemami klimatyzacji są układy bazujące na scentralizowanym uzdatnianiu powietrza wentylacyjnego lub dwustopniowej obróbce powietrza nawiewanego. Do urządzeń centralnych przygotowujących powietrze nawiewane, do określonych w projekcie wymaganych parametrów termodynamicznych powietrza nawiewanego, można zaliczyć modułowe centrale klimatyzacyjne oraz monoblokowe centrale dachowe typu roof-top. Urządzenia te są dostępne i oferowane przez poszczególnych producentów w różnych konfiguracjach, zależnych od potrzeb danego systemu. Z uwagi na duże strumienie objętościowe powietrza nawiewanego prawie zawsze, nieodłącznym elementem konstrukcyjnym central klimatyzacyjnych są różnego typu systemy odzysku ciepła z powietrza wywiewanego. Centralne urządzenia klimatyzacyjne przeznaczone są do klimatyzacji pojedynczego pomieszczenia lub wydzielonych stref budynku o zbliżonej charakterystyce cieplno-wilgotnościowej. Z kolei w systemach o dwustopniowym uzdatnianiu powietrza urządzenie centralne (centrala klimatyzacyjna) realizuje proces uzdatniania tylko i wyłącznie powietrza świeżego, wynikającego z kryterium minimum higienicznego. Powietrze pierwotne będące wynikiem tego procesu jest kierowane do poszczególnych pomieszczeń bądź stref budynku, gdzie ulega dodatkowej obróbce w indywidualnych urządzeniach klimatyzacyjnych. Indywidualne urządzenia klimatyzacyjne kształtują parametry powietrza w pomieszczeniu poprzez obróbkę powietrza obiegowego (recyrkulacyjnego) lub mieszaniny powietrza obiegowego i przygotowanego centralnie powietrza pierwotnego. Do najczęściej wykorzystywanych urządzeń indywidualnych można zaliczyć monoblokowe pompy ciepła typu powietrze-woda z wbudowanym sprężarkowym układem chłodniczym oraz urządzenia z wbudowanym(-mi) wymiennikiem(-ami) wodnym(-i) do których należą: klimakonwektory wentylatorowe, klimakonwektory indukcyjne oraz aktywne belki chłodnicze. Poniżej dokonano prezentacji systemu o dwustopniowym uzdatnianiu powietrza z klimakonwektorami wentylatorowymi.

Dodane przez Arecki dnia wrzesień 29 2011 17:43:32 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 620 Czytań - Drukuj
...klimatyzator SINCLER...
klimatyzator SINCLERProducent : Sinclair
Model: ASH-09 AIN PLASMA - INVERTER
Waga: 43.50

Klasa energetyczna "A"
Sprężarka japońskiej jakości
Funkcja Auto-Restartu
24-godzinny timer
Filtr światłoczuły i jonu srebra
Grzanie w niskich temperaturach
Ekologiczny i wydajny czynnik chłodniczy
3-letnia gwarancja

Komplet zawiera:
jednostkę wewnętrzną
jednostkę zewnętrzną
pilot bezprzewodowy

MODEL ASH-09AIN PT
Wydajność Chłodzenie KW 2,5(1,3-3,2)
Grzanie KW 2,7(1,7-4,0)
Częstotliwość Hz 50
Napięcie V 220-240
Pobór Prądu Chłodzenie A 6,2
Grzanie A 6,3
Pobór Mocy Chłodzenie W 230-780-1350
Grzanie W 245-760-1400
Współ. Efektywności EER Energetycznej COP Chłodzenie W/W 2,22-3,21-4,86
Grzanie W/W 2,28-3,61-4,89
Poziom Hałasu
– Jedn. Wewn. Max. DB(A) 36-39-42
Poziom Hałasu
– Jedn. Zewn. Max. DB(A) 53
Przepływ Powietrza M3/H 490
Osuszanie Litr/H 1,2
Czynnik Chłodniczy Typ R410A
Ilość Czynnika Chłodniczego G 780
Średnice Rur Przyłączeniowych Ciecz Inch 1/4
Gaz Inch 3/8
Długość Rurociągu Max. M 10
Różnica Wysokości Max. M 5
Wymiary Netto
(Dł. X Wys. X Szer.) Jedn. Wewn. Mm 770x250x190
Jedn. Zewn. Mm 848x540x260
Waga Netto Jedn. Wewn. Kg 8,5
Jedn. Zewn. Kg 35
Zakres Temperatur Pracy Max/Min (Jedn. Zewn.) Chłodzenie °C 43/5
Grzanie °C 35/-15

Dodane przez Arecki dnia sierpień 15 2011 22:59:46 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 544 Czytań - Drukuj
...klimatyzator DAIKIN SIESTA...
klimatyzator DAIKIN SIESTAJednostka naścienna klimatyzacji SIESTA to nowoczesny, ekonomiczny i wydajny sposób zapewnienia idealnego klimatu w salonie, kuchni i sypialni, w dzień i w nocy, przez cały rok. Ciche, niezawodne i proste w obsłudze klimatyzatory DAIKIN SIESTA umożliwią komfortowy wypoczynek oraz pomogą stworzyć miłą atmosferę w Twoim domu.
Lekka i zwarta budowa klimatyzatora,
Łatwy do umycia panel przedni,
Zdalny sterownik bezprzewodowy,
Przepływ powietrza - 450 m3/h,
Automatyczne przełączanie: chłodzenie - grzanie (tylko dla modelu z pompą ciepła),
Tytanowo - apatytowy fotokatalityczny filtr powietrza (usuwa nieprzyjemne zapachy, likwiduje bakterie i wirusy),
Automatyczny wybór prędkości wentylatora,
Regulacja prędkości wentylatora - 5 stopni,
Pionowy "auto - swing"
Funkcja "powerful" (działanie na pełnej mocy),
Programowany zegar 24-godziny (timer),
Cicha praca urządzenia,
Tryb ustawień nocnych,
Autodiagnozowanie,
Auto - restart,
Program osuszania,
Energooszczędność,
Antykorozyjna powłoka wymiennika ciepła jednostki zewnętrznej,
Chłodzenie - najniższa temperatura zewnętrzna + 15 stopni C,
Grzanie - najniższa temperatura zewnętrzna - 10 stopni C,
Czynnik chłodniczy R410A.

Dodane przez Arecki dnia lipiec 05 2011 08:43:04 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 484 Czytań - Drukuj
...Klimatyzator LG Galeria...
klimatyzator LG Galeria
Klimatyzacja naścienna LG Seria ArtCool GALERIA Inverter

Model : A09AW1

Moc chłodnicza: 2,7 (1,3 - 2,7 - 3,5) kW
Moc grzewcza: 3,5 (1,3 - 3,5 - 4,2) kW
Obsługiwana powierzchnia: do 20-30 m2

Charakterystyka:

LG z dumą przedstawia serię ARTCOOL Galeria. Przedni panel klimatyzatora pełni również funkcję ramy na zdjęcie. W połączeniu z prostym, lecz swym smukłym wyglądem, ARTCOOL łączy sztukę z technologią.

Klimatyzator LG serii ArtCool Galeria to bardzo cichy (22 dB) klimatyzator , w eleganckiej obudowie, standardowo wyposażony w filtr plazmowy + antyalergiczny. Charakteryzuje się trzy stronnym wydmuchem nawiewanego powietrza

Klimatyzator składa się z dwóch elementów - jednostki wewnętrznej (parownik) oraz jednostki zewnętrznej (skraplacz), instalowanej na zewnątrz pomieszczenia chłodzonego. Ekologiczny czynnik chłodniczy oraz innowacyjny wymiennik, praktycznie nie ulegający zniszczeniu, zapewniają znakomitą wymianę ciepła. Urządzenia LG zaliczają się do jednych z najbardziej znanych na polskim rynku. Doskonałe do domu, biura, hoteli i restauracji.


Funkcje produktu:
Bardzo elegancki i oryginalny panel j. wewnętrznej z możliwością podmiany zdjęcia
Funkcja Jet Cool - super szybkie schładzanie
System oczyszczania powietrza NEO Plasma - Opracowany przez LG plazmowy system oczyszczania powietrza usuwa nie tylko mikroskopijnej wielkości zanieczyszczenia i kurz, ale również domowe roztocza, pyłki i sierść zwierząt aby zapobiec chorobom alergicznym takim jak astma.
Filtr antyalergiczny - Filtr jest wzbogacony enzymami neutralizującymi alergeny, apatytem oraz organicznymi i nieorganicznymi związkami chemicznymi. Po przejściu powietrza przez filtr, zostaje ono skutecznie oczyszczone z czynników wywołujących alergie.
3-stronny wypływ powietrza
Oszczędność energii w trybie chłodzenia
Pilot na podczerwień z dużym, czytelnym podświetlanym wyświetlaczem - Urządzenie można obsługiwać za pomocą łatwego w obsłudze i wyposażonego w ekran LCD pilota. Zasięg działania pilota wynosi 8 metrów. W komplecie z pilotem znajduje się uchwyt do montażu na ścianie.
Automatyczny tryb pracy nocnej
24-godzinne programowanie ON/ OFF
Antykorozyjne złote lamele
Automatyczny restart - - Jeżeli w trakcie pracy urządzenia dojdzie do awarii zasilania, stan pracy przed awarią jest zapamiętywany i urządzenie zacznie działać automatycznie po przywróceniu zasilania
Technologia inwerterowa DC - Technologia inwerterowa zapewnia kontrolę prędkości jednocześnie silnika i sprężarki. Dzięki eliminacji cykli pracy stop-start, wydajność klimatyzatora znacznie wzrosła, przedłużając jednocześnie żywotność poszczególnych elementów urządzenia. Technologia inwerterowa LG zwiększa wydajność klimatyzatora, który jednocześnie pracuje ciszej oraz oszczędza zużycie energii nawet do 60%
Ekologiczny czynnik chłodniczy R410a
Klasa energetyczna A
Tryb chłodzenie, osuszanie, wentylator, ogrzewanie, auto

System oczyszczania powietrza NEO Plasma :

Antybakteryjne filtry (1) wstępne w pierwszym rzędzie usuwają duży kurz, pleśń. Potrójne filtry (3) składają się z filtra o ograniczonym składzie, który skutecznie eliminuje ból oczu i szyi. Wyposażone są w formaldehydowy filtr usuwający formaldehyd, który jest źródłem nowych domowych syndromów; zapobiega takim objawom jak zapalenie skóry, wymioty, zapalenie płuc. Filtry węglowe (2) o rozmiarze nano wyłapują cząsteczki zapachowe i całkowicie usuwają nieprzyjemne zapachy. Opracowany przez LG plazmowy system oczyszczania powietrza (5) usuwa nie tylko mikroskopijnej wielkości kurz, ale również domowe roztocza, pyłki i sierść zwierząt. Filtry Nano Bio Fusion (4) umożliwiają bioenzymom o wymiarze cząsteczek nano bezpośrednią penetrację ścianek komórki bakterii i alergenu, powodując ich rozkład i obumarcie.

Dodane przez Arecki dnia czerwiec 03 2011 22:22:29 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 462 Czytań - Drukuj
...klimatyzator kasetonowy FDT100V...
Klimatyzator kasetonowy FDT100VSVDane techniczne klimatyzacja:
Rodzaj: split
Typ klimatyzatora: kasetonowy
Funkcja klimatyzatora: chłodząco-grzewczy

JEDNOSTKA WEWNĘTRZNA: FDT100V
Wydajność chłodnicza [kW]: 10,0
Wydajność grzewcza [kW]: 11,2
Przepływ powietrza [m³/h]: 20-27
Ilość prędkości wentylatora: 3
Kolor panela: biały
Kombinacja Multi: tak

JEDNOSTKA ZEWNĘTRZNA: FDC100VS
Zasilanie [V]: 230
Zakres temperatur dla chłodzenia [°C]: od -15 do +43
Zakres temperatur dla grzania [°C]: od -15 do +24
Przepływ powietrza [m³/h]: 76 (chłodzenie); 74 (grzanie)
Pobór mocy przy chłodzeniu [kW]: 2,76
Pobór mocy przy ogrzewaniu [kW]: 2,74
Czynnik chłodniczy: R410A
Ilość czynnika roboczego [kg]: 3,8
Podłączenie (ciecz/gaz/skropliny) [mm]: 9,52/15,88 (ciecz/gaz)
Maks. długość rur [m]: 50
Typ i liczba sprężarek: rotacyjna, szt. 1
Współczynnik COP: 3,62
Współczynnik EER: 4,09
Klasa energetyczna: A
Wymiary jednostki (dł./szer./wys.) [mm]: 840/840/298(jednostka wewnętrzna),370/970/845 (jednostka zewnętrzna)
Masa jednostki [kg]: 27,0+5,5 (jednostka wewnętrzna+panel); 74,0 (jednostka zewnętrzna)
Poziom hałasu [dB(A)]: 35-40 (jednostka wewnętrzna), 49 (jednostka zewnętrzna)
Opis:
Jednostki chłodząco-grzewcze w kolorze białym, dostępne w systemie split, możliwa kombinacja multi. Duże odległości i przewyższenia pomiędzy jednostkami.

Dodane przez Arecki dnia maj 23 2011 08:34:39 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 473 Czytań - Drukuj
...klimatyzator LG S09AHP ON/OFF...
klimatyzator LG S09AHNowoczesny klimatyzator ścienny LG można łatwo zainstalować na niewielkiej powierzchni. Zaprojektowany został z myślą o cichej pracy stwarzającej przyjazne warunki. Wyposażony w funkcję szybkiego chłodzenia Jet Cool zapewnia wysoką efektywność chłodzenia powietrza.

Klimatyzator składa się z dwóch elementów - jednostki wewnętrznej oraz jednostki zewnętrznej, instalowanej na zewnątrz pomieszczenia chłodzonego. Ekologiczny czynnik chłodniczy oraz innowacyjny wymiennik, praktycznie nie ulegający zniszczeniu, zapewniają znakomitą wymianę ciepła. Urządzenia LG zaliczają się do jednych z najbardziej znanych na polskim rynku.

Klimatyzator - zalety i funkcje urządzenia:
system oczyszczania powietrza NEO PLASMA,
nie ulegający zniszczeniu wymiennik jednostki wewnętrznej,
złote lamele wymiennika zewnętrznego GOLD FIN,
automatyczna zmiana trybu pracy,
funkcja JET COOL,
funkcja AUTO SWING,
pilot na podczerwień z dużym, czytelnym podświetlanym wyświetlaczem,
zdrowe odwilżanie,
automatyczny tryb snu,
24 godzinny timer,
funkcja gorącego startu,
automatyczne oczyszczanie AUTO CLEAN,
funkcja ogrzewania,
autorestart (w przypadku zaniku prądu urządzenie włącza sie samoczynnie po powrocie napięcia),
ekologiczny czynnik chłodniczy R410A.

KLIMATYZATOR LG S09AHP z montażem już od 3000 brutto

Dodane przez Arecki dnia maj 10 2011 23:25:02 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 467 Czytań - Drukuj
...Klimatyzator LG LIBERO...
klimatyzator LG LIBEROCiesz się czystym, cichym i komfortowym środowiskiem z klimatyzatorami LG. LG oferując szeroką i różnorodną paletę urządzeń klimatyzacyjnych pragnie zapewnić najwyższy poziom komfortu swoim klientom. Połączenie unikalnej stylistyki z nowoczesną technologią gwarantuje wygodę i perfekcyjną harmonię z Twoim stylem życia. LG przedstawia klimatyzatory z serii Libero. Wykonane w technologi Super Inverter plasują się w klasie energetycznej A+.

Klimatyzatory LG zapewniają optymalne warunki dla wypoczynku i pracy, dzięki możliwościom kontroli takich parametrów otoczenia jak temperatura, wilgotność czy jakość powietrza. Obsługa klimatyzatorów LG jest łatwa i przyjemna. Natomiast zamiast stosowania sprężarki o stałej prędkości, inwerterowy system wykorzystuje sprężarkę o zmiennej prędkości obrotowej, dostosowującą ilość czynnika chłodniczego do potrzeb aktualnie panujących w pomieszczeniu celem odpowiedniego jego schłodzenia lub ogrzania. Powoduje to, że klimatyzatory z inwerterem są bardziej ekonomiczne i efektywne w pracy niż tradycyjne, pracują znacznie ciszej i posiadają najbardziej zaawansowane funkcje.

System NEO-Plasma jest wyposażony w 5 filtrów, gdzie powietrze przechodzi 5-etapowy proces oczyszczania. W trakcie tego procesu usuwany jest kurz, pleśń, niemiłe zapachy i dym papierosowy. Klimatyzator zalecany dla alergików, posiada atest PZH.
KLIMATYZATOR Z MONTAŻEM OD 3800 PLN
więcej informacji tel 506 825 567

Dodane przez Arecki dnia maj 03 2011 18:23:05 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 566 Czytań - Drukuj
...klimatyzacja- błędy montażowe...
klimatyzacjaUrządzenia klimatyzacyjne typu split powszechnie montowane są w domach, mieszkaniach, małej gastronomii i w większości małych obiektów usługowych, ale również w biurowcach i centrach handlowych, gdzie zabezpieczają lokalne pomieszczenia IT, czy stanowią uzupełnienie centralnego przygotowania powietrza. Jednak w przypadku małych obiektów urządzenia klimatyzacyjne wykorzystujące jako chłodziwo tzw. czynnik z bezpośrednim odparowaniem są w praktyce jedynym sposobem na kontrolę temperatury powietrza.

Dodane przez Arecki dnia kwiecień 16 2011 15:30:51 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 380 Czytań - Drukuj
...wentylatory przeciwwybuchowe...
wentylacjaWentylatory w wersji przeciwwybuchowej przeznaczone są do pracy w miejscach, w których istnieje prawdopodobieństwo pojawienia się atmosfer wybuchowych powstałych w wyniku istnienia mieszanin powietrza z gazami, parami, mgłami i pyłami szkodliwych substancji emitowanych w pomieszczeniu

Dodane przez Arecki dnia kwiecień 16 2011 15:10:26 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 345 Czytań - Drukuj
...sterowanie klimatyzacją ...
klimatyzatorDobierając sterowniki do klimatyzacji warto również przyjrzeć się ich funkcjom dodatkowym. Wiele sterowników ma nie tylko trzy lub cztery, ale po siedem wyjść sterujących. I nie mówimy tu o drogich sterownikach, ale o kompaktowych i tanich sterownikach produkowanych masowo.

Dodane przez Arecki dnia kwiecień 16 2011 15:08:15 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 378 Czytań - Drukuj
Strona 3 z 4 < 1 2 3 4 >
...Logowanie...
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
...Shoutbox...
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.

wentylacja separator bezpłatne pożyczki chwilówka dla dłużników pożyczka online chwilówka dla dłużników szybkie pożyczki online chwilówka za darmo

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie