klimatyzacja wentylacja Warszawa
Szukaj:
Witamy Cię Gościu na klimatyzacja wentylacja Warszawa. Zarejestruj się lub zaloguj, aby otrzymać pełen dostęp do strony.
...Nawigacja...
Strona Główna
Artykuły
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Szukaj
...Online...
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 17
Najnowszy Użytkownik: JoshExhat
...klasyka...
klimatyzacja rooftopDlaczego nie chcecie wesprzeć mnie swym ogromnym doświadczeniem w udoskonaleniu czy choćby nawet skorygowaniu układu gdy zauważacie jakiś istotny błąd. Wiecie doskonale że jest to pierwsze moje poważne podejście do tematu.
Nie stać mnie na to by cała inicjatywa zakończyła się na COP 2.
Bardzo liczyłem na Waszą pomoc ponieważ etap budowy i uruchomienia macie już za sobą. Gdyby kapilara spełniała także Wasze oczekiwania to myślę że znalazła by swe zastosowanie.
Nie oczekuję, że w czymkolwiek będę lepszy od klasyka z kapilarą.
Marzeniem moim jest zbudowanie PC która uzyska COP nie mniejszy niż 4,0 a może przekroczy 5. Czy to się uda czas pokaże

Dodane przez Arecki dnia czerwiec 11 2013 08:44:00 0 Komentarzy - 699 Czytań - Drukuj
...klimatyzator przenośny...
klimatyzatory splitTaki przenośny klimatyzator z "rurą" to nieco fałszywa bestia... ;)
Po pierwsze, nawet jeśli jakoś wyprowadzisz na zewnątrz wyrzut gorącego powietrza z wylotu skraplacza (owa rura) zamykając przy tym okno, to i tak musisz zapewnić wymianę powietrza (czyli zassanie ciepłego z zewnątrz) w pomieszczeniu.
Po drugie, rura wylotowa skraplacza klima jest najczęściej nieizolowana, i jej powierzchnia przy maksymalnym rozciągnięciu stanowi całkiem spory grzejnik... :D
Pewnym sposobem na zwiększenie wydajności takiej klimy jest zaizolowanie tej rury; inną opcją jest druga rura (zapewne konieczny byłby wspomagający wentylator), która dostarczała by powietrze z zewnątrz bezpośrednio do skraplacza, tak aby jego schładzanie nie powodowało wymiany powietrza w pomieszczeniu..w pokoju znajdują się dwie osoby.
komputer i laptop.
oprócz tego jest jeszcze czajnik elektryczny.

Pomiaru temperatury dokonuje na najwyższej prędkości.niestety nie wiem ile to jest powietrza na godzinę.
Pomiaru dokonuje multimetrem kilka centymetrów nad wylotem ( więc wskazanie jest z dokładnością do 1-2 stopni) a wskazanie utrzymuje się w granicach 8-10 stopni przy 24 stopniach w pomieszczeniu.

Pomieszczenie ma 15 m2. wysokość około 2,5m. jest na wschodniej ścianie - jest otoczone innymi pomieszczeniami.
Na zewnętrznej stronie okna naklejona jest folia NRC.

W pomieszczeniu nie ma żadnej kratki wentylacyjnej. Jeśli temperatura na wylocie jest 10 st. a w pomieszczeniu np 25st to mamy deltę 15 st. jak dla 3,2 kW to wynik b. dobry. Powinien dać radę pod warunkiem:
1 - ilość ciepła która dostaje się do pomieszczenia klimatyzacja nie jest większa niż tak którą układ odbiera (izolacja termiczna pomieszczenia, urządzenia dostarczające ciepło w pomieszczeniu)
2 - wydajność wentylatora jest odpowiednia - tu nie mamy danych przy jakich prędkościach nawiewu mamy te 10 st. Otóż jakiś czas temu popsuł mi się klimatyator taki jak w opisie powyzej więc nabyłem nowy.
Jest to ELECTROLUX EPE801
dane z tabliczki:
7200 BTU
moc chłodnicza : 3,2 kW.

celem jego działania jest schłodzenie pokoju 15m2.(poprzedni jakoś sobie radził ). Natomiast ten po włączeniu chodźby chodził cały czas niw powoduje spadku temperatury w pokoju. Powietrze wylatujące z niego ma temperturę około 10 stopni.
Czy takie zachowanie może być spowodowan uchylonym oknem przez które wypuszczona jest rura?

Dodane przez Arecki dnia listopad 19 2012 23:14:58 3 Komentarzy - 664 Czytań - Drukuj
...grzanie a klimatyzacji...
klimatyzatorNie pamiętam dokładnie modelu ale jest to dwusprężarkowy Hibernatus o mocy 80kW na R22, 4 IDENTYCZNE wymienniki na skraplaniu klimatyzacji. Ponieważ nie jest to moja robota mogę określić chyba obiektywnie, że instalacja wykonana jest prawidłowo, tyle, że na podstawie niezbyt dobrego projektu. Zalane starty nie wzięły się z niewłasciwego podłączenia PC. Częściowo odpowiada za to zażelaziony wymiennik (spadek sprawności), a częściowo niewłaściwe rozwiązania konstrukcyjne. Chociaż w układzie zamontowany jest zawór elektromagnetyczny, to przy tak dużym parowniku pracującym jako "zalany", dużej ilości czynnika, bardzo krótkim rurociągu ssącym, braku wymiennika regeneracyjnego i zastosowaniu sprężarki niezbyt odpornej na mokre starty (bristol) to każdy start = mniejszy lub większy łomot. Nie wątpię w pomyslowość twórców tej pompy (bypass na filtrze czynnika(!),presostat KP2 jako zabezpieczenie przeplywu wody(!), odciążenie rozruchu, a przede wszystkim ta izolacja akustyczna...), ale coś im umknęło. Montaż separatorów calkowicie wyeliminował problem mokrego startu. Wyrobionej opinii o Hibernatusie raczej nie zmienię, chyba, że mnie "olśni" jakiś nowy wyrób klimatyzacje.
A z tym przedwojennym inżynierem to jakoś nie załapałem. Można jaśniej? To jest klasyczny odzysk ciepła z instalacji chłodniczej, najbardziej znany dzięki systemowi DK ale najszybciej i najtaniej można dostać taki zbiornik od ludzi handlujących schładzalnikami mleka. Problem z adaptacją takiego zbiornika do PC polega na tym, że nie można go "wyłączyć" z odbioru (bez komplikowania automatyki chłodniczej) . W efekcie nie ma kontroli nad temperaturą cwu i można zalać sobie herbatę woda z kranu. miałem w planie kupić zasobnik galmet 200l z wężownicą o pow. 1,6m2
wg producenta moc wężownicy to 51kW przy temp. 80/70/45^C i 39kW przy temp. 70/60/45^C
tylko jaką moc przeniesie taka wężownica przy zasilaniu pompą klimatyzacji ? jaka będzie temp. skraplania (pompa będzie miała ~10kW)

Dodane przez Arecki dnia wrzesień 09 2012 12:24:41 1 Komentarzy - 658 Czytań - Drukuj
...VRV a woda lodowa...
klimatyzatory splitczy wiadomo jaka jest minimalna temp na wyminiku w systemie vrf? jesli np mamy instalcje wody lodowej to możemy takie parametry wody zadać zeby było chłodzenie suche w pomieszczeniu żeby się nie wykraplała, a jak to jest w vrf ? niby w tych programach doboru można podać moc jawna i całkowitą, czy znamy minimalna tem freonu w której bedzie parował? Zawsze Delta T w układach z bezpośrednim odparowaniem pomiędzy temperaturą parowania freonu a powietrzem omywającym parownik będzie większa niż w przypadku woda lodowa/powietrze stąd też wieksza ilość wykraplanej wilgoci.
W układach VRV zsilanie parownika jest regulowane chyba przy pomocy zaworów elektronicznych i mocno wątpie w to czy jakoś możesz mieć wpływ na jego regulację. zawsze powyżej temp. zamarzania. Najczęściej będzie to temp. ok. 4-5 stC. Na zaworze rozprężnym regulujesz przegrzanie, najczęściej 5K. Zatem w zasadzie nie masz regulacji temperatury odparowania. Zawsze Delta T w układach z bezpośrednim odparowaniem pomiędzy temperaturą parowania freonu a powietrzem omywającym parownik będzie większa niż w przypadku woda lodowa/powietrze stąd też wieksza ilość wykraplanej wilgoci.
W układach VRV zsilanie parownika jest regulowane chyba przy pomocy zaworów elektronicznych i mocno wątpie w to czy jakoś możesz mieć wpływ na jego regulację.


Przy standardowych warunkach doboru fancoili (7/12 C) temp powierzchni wymiennika fancoil`a jest podobna do temp powierzchni parownika klimatyzatora. Więc i wykraplanej wilgoci jest tyle samo. Oczywiście można dobrać fancoil`e na inne (wyższe) parametry, wówczas sytuacja będzie inna.
Niektórzy producenci systemów
klimatyzacja VRF (VRF, MDV itp) umożliwiają regulacje wydajności jednostki wewnętrznej, poprzez kody serwisowe, korygując otwarcie zaworu elektronicznego, ale to nie zapewni mniejszej ilości wykraplanej wilgoci tylko korektę ilości przepływającego czynnika przez parownik. Delta T jest ciągle ta sama (zawór rozprężny pilnuje temperatury przegrzania i tylko tyle w zasadzie go interesuje - a ta w systemach jest stała).

Dodane przez Arecki dnia czerwiec 23 2012 20:11:56 0 Komentarzy - 752 Czytań - Drukuj
...klimatyzacja działanie...
klimatyzacja i klimatyzatory Wyeliminowanie R22 z eksploatacji w obiekcie powinno być postrzegane, jako problem wymagający systemowego podejścia do zagadnienia i oparty na zakreślonym planie działania. W zależności od skali problemu użytkownik musi się liczyć z wyasygnowaniem budżetu na odpowiednim poziomie w wyznaczonym zakresie i okresie działania. Przed użytkownikiem zobligowanym zmienionymi przepisami prawa do rozwiązania problemu R22, a co za tym idzie podjęcia działań modernizacyjnych, otwiera się sposobność przeanalizowania całej instalacji pod kątem szeroko pojętego zagadnienia poprawy energochłonności.
Wiele z istniejących instalacji zostało wybudowane wiele lat temu, wg technologii, które na owe czasy mogły być postrzegane za nowoczesne, a na dzień dzisiejszy mogą być zbyt energochłonne, a składowe systemów o dużym stopniu wyeksploatowania. Projektując i budując te instalacje, mogły przyświecać ich projektantom inne założenia energochłonności, patrząc przez pryzmat dzisiejszych i w owych czasach kosztów energii. Poza tym technologie energooszczędne w tym czasie mogły być zbyt drogie, a na dzień dzisiejszy nakład inwestycyjny ich zastosowania może stać się w zasięgu budżetu na modernizację.
Warto zatem spojrzeć na zagadnienie kompleksowo, jako konwersja czynnika R22 na ekologiczny, plus modernizacja całego systemu chłodu pod kątem obniżenia eksploatacyjnych kosztów energii. Dzięki takiemu działaniu można wypracować w dużym zakresie samofinansowanie się inwestycji oszczędnościami energii w dalszej eksploatacji zmodernizowanego systemu wentylacja dla gastronomii.

Etapy przeanalizowania zagadnienia retrofitu urządzeń klimatyzacyjnymi/instalacji z R22 na obiekcie to przede wszystkim:
1. Zidentyfikowanie na obiekcie urządzeń z R22;
2. Ocena techniczno-ekonomiczna instalacji/urządzeń z R22;
3. Wypracowanie decyzji dalszej drogi działania po ocenie techniczno-ekonomicznej: wymiana urządzeń, czy konwersja czynnika na nowy;
4. Wybór odpowiedniego nowego czynnika chłodniczego do konwersji w urządzeniu (w przypadku decyzji o konwersji czynnika – bez wymiany urządzeń);
5. Analiza możliwości usprawnień technicznych instalacji umożliwiających oszczędności w zużyciu energii elektrycznej;
6. Opracowanie planu konwersji urządzeń lub/i czynnika R22 na obiekcie – zaplanowanie budżetu;
7. Wykonanie zaplanowanych prac zgodnie z przyjętym planem.

Modernizacja urządzeń klimatyzacyjnych TRANE z konwersją na ekologiczny czynnik chłodniczy
Po przeprowadzonej analizie zagadnień techniczno-ekonomicznych instalacji z R22 i wypracowaniu przez użytkownika decyzji o jej modernizacji pod kątem konwersji czynnika na ekologiczny, bez wymiany na nowe urządzenia, należy przejść do kolejnego etapu – wykonania zaplanowanych prac zgodnie z planem i ustalonym budżetem. W dalszej części artykułu celowo pominę szerokie zagadnienie modernizacji całej instalacji pod kątem obniżenia jej energochłonności, ponieważ jest to obszerny temat na osobny artykuł. Przedstawię zagadnienie modernizacji z konwersją czynnika chłodniczego na przykładzie urządzeń chłodniczych z R22, wyprodukowanych przez Trane.
Na wstępie chciałbym nadmienić i zwrócić uwagę, że zaproponowana przez Trane modernizacja nie polega na wymianie tylko czynnika chłodniczego na nowy z grupy HFC. Jest to operacja polegająca także na wymianie niezbędnych części układu chłodniczego i sterowania, dostosowując urządzenie do nowego czynnika oraz konfigurację jego sterowania. Trane Polska, jako przedstawiciel fabryk Trane, działający zgodnie z ich wytycznymi, opartymi na opracowanym przez nie programie modernizacji urządzeń z czynnikiem R22, gwarantuje dalszą poprawną pracę zmodernizowanego urządzenia.

Dodane przez Arecki dnia maj 23 2012 21:27:06 0 Komentarzy - 554 Czytań - Drukuj
...klimatyzatory split...
klimatyzatory splitKlimatyzacja jest to uzdatnianie powietrza mające na celu utrzymywanie w zamkniętym pomieszczeniu odpowiednich warunków klimatycznych i sanitarnych, tj. ciśnienia, temperatury, wilgotności względnej, odpowiedniego składu chemicznego powietrza, zanieczyszczeń pyłowych oraz utrzymanie właściwego rozkładu powietrza w pomieszczeniu.
Klimatyzacja powietrza odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu dobrego samopoczucia. Wybór najbardziej odpowiedniego systemu stanowi jeden z kluczowych czynników uzyskania maksymalnej wydajności i optymalnego komfortu.

Specjalizujemy się w dostarczaniu najlepszych i najbardziej niezawodnych rozwiązań instalacji klimatyzacyjnych. Wykonujemy instalacje klimatyzacyjne pojedynczych pomieszczeń jak również całych obiektów biurowych czy handlowych. Nasze instalacje oparte są na urządzeniach odpowiednio dobranych do potrzeb użytkownika mogą to być pojedyncze klimatyzatory typu split stosowane dla jednego pomieszczenia jak również rozbudowane systemy multisplit np. system DVM (Digital Variable Multi -klimatyzatory Samsung) dla obiektów o dużej ilości pomieszczeń klimatyzowanych. System taki poza chłodzeniem może również z powodzeniem ogrzewać pomieszczenia i dostarczać powietrze świeże (przy zastosowaniu jednostek wewnętrznych w wersji kanałowej). W dużych obiektach stosujemy także rozwiązanie oparte na wytwornicach wody lodowej z klimakonwektorami zamontowanymi w wybranych pomieszczeniach.
Świadczymy fachowe usługi montażowe oferowanych produktów a także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Wieloletnia praktyka i nasza wyspecjalizowana kadra zapewni Państwu wysoką jakość oferowanych usług.
ednostkę wewnętrzną należy zainstalować w miejscu nienasłonecznionym, najlepiej na krótszej ścianie pomieszczenia, w takim miejscu aby umożliwić swobodny wypływ powietrza z urządzenia.
Jednostkę zewnętrzną należy zainstalować w takim miejscu, aby wylot gorącego powietrza nie szkodził roślinom i zwierzętom, a szum pracy nerwowym sąsiadom.

Czy mogę otworzyć okno kiedy pracuje klimatyzator?
NIE! Otwieranie okien w czasie pracy urządzenia to najprostszy przypadek... wyrzucania pieniędzy w błoto. Klimatyzatory ścienne pracują w obiegu zamkniętym, każdy więc napływ cieplejszego powietrza będzie powodował wzmożoną pracę urządzenia, które będzie chciało utrzymać zadane warunki temperaturowe. Pamiętajmy więc, żeby zamknąć wszystkie okna kiedy włączamy klimatyzację.
Swego rodzaju wyjątkiem są klimatyzatory przenośne, w przypadku których niezbędne jest uchylenie okna w celu wyprowadzenia rury z ciepłym powietrzem, czy przewodów freonowych do jednostki zewnętrznej.

Jak długo trwa montaż klimatyzatora split?
Jeśli ekipa monterska (monter) instaluje klimatyzator ścienny typowej mocy stosowanej w mieszkaniach, czy pomieszczeniach domków jednorodzinnych (2-4 kW), a trasa przewodów freonowych nie jest skomplikowana i dłuższa niż 5 m, trzeba liczyć się z 1 dniem pracy (4-8 godzin).

Czy po zamontowaniu klimatyzatora niezbędne jest jego serwisowanie?
Tak, standardowo 2 razy do roku dobrze jest przeprowadzić kontrolę układu. Kontroli takiej dokonuje zazwyczaj monter, który instalował urządzenie. Kontrola polega na sprawdzeniu ciśnień w instalacji, oczyszczeniu filtrów powietrza itp. Koszt jednorazowej kontroli to wydatek rzędu 150 złotych.

Jaka temperatura jest optymalna dla dobrego samopoczucia w letnie upały?
Na pewno nie najniższa jaką może dostarczyć nam urządzenie! To najczęstszy błąd prowadzący do częstych przeziębień i kataru. Klimatyzator ma za zadanie zapewnić nam komfort, a nie wywołać dreszcze i "gęsią skórkę". Aby uniknąć zachorowań zaleca się aby różnica temperatur między powietrzem na zewnątrz, a wewnątrz pomieszczenia nie była większa niż 5-7 stopni. Dlatego przy 30 stopniowym upale nie schodźmy z temperaturą w pomieszczeniu poniżej 23, mimo że klimatyzatory ścienne są do tego przewidziane.

Dodane przez Arecki dnia marzec 04 2012 12:09:43 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 977 Czytań - Drukuj
...komfort cieplny...
klimatyzator LG GaleriaZagadnienie komfortu termicznego pomieszczeń, w których ludzie przebywają znaczną część swojego życia (około 90%) stanowi istotny problem przy projektowaniu klimatyzacji komfortu. Definicję klimatu podał w 1845 roku Aleksander von Humboldt (1769–1859), która brzmi: „Klimat to wszystkie czynniki zewnętrzne oddziaływujące w sposób istotny na nasze zmysły”.
Bardzo ważnym elementem, wpływającym na jakość powietrza pomieszczeń, jest możliwość dostosowania warunków termiczno- wilgotnościowych powietrza do indywidualnych potrzeb użytkownika.
Odczucie komfortu termicznego człowieka jest ściśle związane z równowagą termiczną ciała, traktowanego jako całość. Stabilne oddawanie lub odbieranie ciepła przez całe ciało człowieka jest odczuwane jako komfort cieplny. Na tę wymianę ciepła wpływa aktywność fizyczna, rodzaj ubrania oraz parametry otoczenia, takie jak:
- temperatura powietrza,
- promieniowanie,
- prędkość powietrza,
- wilgotność względna powietrza.
Wraz ze zmianami zachodzącymi w budownictwie (coraz więcej ścian ze szkła i metalu) oraz niemożności zainstalowania układów monoblokowych zaistniała konieczność rozdziału części wewnętrznej od zewnętrznej klimatyzatora i połączenia ich za pomocą tzw. przewodów „freonowych”, czyli z czynnikiem chłodniczym, a przez to uniezależnienia się od rodzaju przegrody zewnętrznej

System multisplit
Wraz z rozwojem techniki nastąpił podział jednostki wewnętrznej na kilka podjednostek wewnętrznych (obecnie nawet kilkadziesiąt) i obsługę pomieszczeń dużych lub wielu pomieszczeń o rożnych wymaganiach termicznych

Dodane przez Arecki dnia grudzień 04 2011 23:10:35 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 581 Czytań - Drukuj
...klimatyzacja rooftop...
klimatyzacja rooftopZ uwagi na specyfikę pomieszczeń hipermarketów i dużych centrów handlowych najczęściej wykorzystywanymi systemami klimatyzacji są układy bazujące na scentralizowanym uzdatnianiu powietrza wentylacyjnego lub dwustopniowej obróbce powietrza nawiewanego. Do urządzeń centralnych przygotowujących powietrze nawiewane, do określonych w projekcie wymaganych parametrów termodynamicznych powietrza nawiewanego, można zaliczyć modułowe centrale klimatyzacyjne oraz monoblokowe centrale dachowe typu roof-top. Urządzenia te są dostępne i oferowane przez poszczególnych producentów w różnych konfiguracjach, zależnych od potrzeb danego systemu. Z uwagi na duże strumienie objętościowe powietrza nawiewanego prawie zawsze, nieodłącznym elementem konstrukcyjnym central klimatyzacyjnych są różnego typu systemy odzysku ciepła z powietrza wywiewanego. Centralne urządzenia klimatyzacyjne przeznaczone są do klimatyzacji pojedynczego pomieszczenia lub wydzielonych stref budynku o zbliżonej charakterystyce cieplno-wilgotnościowej. Z kolei w systemach o dwustopniowym uzdatnianiu powietrza urządzenie centralne (centrala klimatyzacyjna) realizuje proces uzdatniania tylko i wyłącznie powietrza świeżego, wynikającego z kryterium minimum higienicznego. Powietrze pierwotne będące wynikiem tego procesu jest kierowane do poszczególnych pomieszczeń bądź stref budynku, gdzie ulega dodatkowej obróbce w indywidualnych urządzeniach klimatyzacyjnych. Indywidualne urządzenia klimatyzacyjne kształtują parametry powietrza w pomieszczeniu poprzez obróbkę powietrza obiegowego (recyrkulacyjnego) lub mieszaniny powietrza obiegowego i przygotowanego centralnie powietrza pierwotnego. Do najczęściej wykorzystywanych urządzeń indywidualnych można zaliczyć monoblokowe pompy ciepła typu powietrze-woda z wbudowanym sprężarkowym układem chłodniczym oraz urządzenia z wbudowanym(-mi) wymiennikiem(-ami) wodnym(-i) do których należą: klimakonwektory wentylatorowe, klimakonwektory indukcyjne oraz aktywne belki chłodnicze. Poniżej dokonano prezentacji systemu o dwustopniowym uzdatnianiu powietrza z klimakonwektorami wentylatorowymi.

Dodane przez Arecki dnia wrzesień 29 2011 17:43:32 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 764 Czytań - Drukuj
...klimatyzator SINCLER...
klimatyzator SINCLERProducent : Sinclair
Model: ASH-09 AIN PLASMA - INVERTER
Waga: 43.50

Klasa energetyczna "A"
Sprężarka japońskiej jakości
Funkcja Auto-Restartu
24-godzinny timer
Filtr światłoczuły i jonu srebra
Grzanie w niskich temperaturach
Ekologiczny i wydajny czynnik chłodniczy
3-letnia gwarancja

Komplet zawiera:
jednostkę wewnętrzną
jednostkę zewnętrzną
pilot bezprzewodowy

MODEL ASH-09AIN PT
Wydajność Chłodzenie KW 2,5(1,3-3,2)
Grzanie KW 2,7(1,7-4,0)
Częstotliwość Hz 50
Napięcie V 220-240
Pobór Prądu Chłodzenie A 6,2
Grzanie A 6,3
Pobór Mocy Chłodzenie W 230-780-1350
Grzanie W 245-760-1400
Współ. Efektywności EER Energetycznej COP Chłodzenie W/W 2,22-3,21-4,86
Grzanie W/W 2,28-3,61-4,89
Poziom Hałasu
– Jedn. Wewn. Max. DB(A) 36-39-42
Poziom Hałasu
– Jedn. Zewn. Max. DB(A) 53
Przepływ Powietrza M3/H 490
Osuszanie Litr/H 1,2
Czynnik Chłodniczy Typ R410A
Ilość Czynnika Chłodniczego G 780
Średnice Rur Przyłączeniowych Ciecz Inch 1/4
Gaz Inch 3/8
Długość Rurociągu Max. M 10
Różnica Wysokości Max. M 5
Wymiary Netto
(Dł. X Wys. X Szer.) Jedn. Wewn. Mm 770x250x190
Jedn. Zewn. Mm 848x540x260
Waga Netto Jedn. Wewn. Kg 8,5
Jedn. Zewn. Kg 35
Zakres Temperatur Pracy Max/Min (Jedn. Zewn.) Chłodzenie °C 43/5
Grzanie °C 35/-15

Dodane przez Arecki dnia sierpień 15 2011 22:59:46 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 708 Czytań - Drukuj
...klimatyzator DAIKIN SIESTA...
klimatyzator DAIKIN SIESTAJednostka naścienna klimatyzacji SIESTA to nowoczesny, ekonomiczny i wydajny sposób zapewnienia idealnego klimatu w salonie, kuchni i sypialni, w dzień i w nocy, przez cały rok. Ciche, niezawodne i proste w obsłudze klimatyzatory DAIKIN SIESTA umożliwią komfortowy wypoczynek oraz pomogą stworzyć miłą atmosferę w Twoim domu.
Lekka i zwarta budowa klimatyzatora,
Łatwy do umycia panel przedni,
Zdalny sterownik bezprzewodowy,
Przepływ powietrza - 450 m3/h,
Automatyczne przełączanie: chłodzenie - grzanie (tylko dla modelu z pompą ciepła),
Tytanowo - apatytowy fotokatalityczny filtr powietrza (usuwa nieprzyjemne zapachy, likwiduje bakterie i wirusy),
Automatyczny wybór prędkości wentylatora,
Regulacja prędkości wentylatora - 5 stopni,
Pionowy "auto - swing"
Funkcja "powerful" (działanie na pełnej mocy),
Programowany zegar 24-godziny (timer),
Cicha praca urządzenia,
Tryb ustawień nocnych,
Autodiagnozowanie,
Auto - restart,
Program osuszania,
Energooszczędność,
Antykorozyjna powłoka wymiennika ciepła jednostki zewnętrznej,
Chłodzenie - najniższa temperatura zewnętrzna + 15 stopni C,
Grzanie - najniższa temperatura zewnętrzna - 10 stopni C,
Czynnik chłodniczy R410A.

Dodane przez Arecki dnia lipiec 05 2011 08:43:04 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 646 Czytań - Drukuj
...Klimatyzator LG Galeria...
klimatyzator LG Galeria
Klimatyzacja naścienna LG Seria ArtCool GALERIA Inverter

Model : A09AW1

Moc chłodnicza: 2,7 (1,3 - 2,7 - 3,5) kW
Moc grzewcza: 3,5 (1,3 - 3,5 - 4,2) kW
Obsługiwana powierzchnia: do 20-30 m2

Charakterystyka:

LG z dumą przedstawia serię ARTCOOL Galeria. Przedni panel klimatyzatora pełni również funkcję ramy na zdjęcie. W połączeniu z prostym, lecz swym smukłym wyglądem, ARTCOOL łączy sztukę z technologią.

Klimatyzator LG serii ArtCool Galeria to bardzo cichy (22 dB) klimatyzator , w eleganckiej obudowie, standardowo wyposażony w filtr plazmowy + antyalergiczny. Charakteryzuje się trzy stronnym wydmuchem nawiewanego powietrza

Klimatyzator składa się z dwóch elementów - jednostki wewnętrznej (parownik) oraz jednostki zewnętrznej (skraplacz), instalowanej na zewnątrz pomieszczenia chłodzonego. Ekologiczny czynnik chłodniczy oraz innowacyjny wymiennik, praktycznie nie ulegający zniszczeniu, zapewniają znakomitą wymianę ciepła. Urządzenia LG zaliczają się do jednych z najbardziej znanych na polskim rynku. Doskonałe do domu, biura, hoteli i restauracji.


Funkcje produktu:
Bardzo elegancki i oryginalny panel j. wewnętrznej z możliwością podmiany zdjęcia
Funkcja Jet Cool - super szybkie schładzanie
System oczyszczania powietrza NEO Plasma - Opracowany przez LG plazmowy system oczyszczania powietrza usuwa nie tylko mikroskopijnej wielkości zanieczyszczenia i kurz, ale również domowe roztocza, pyłki i sierść zwierząt aby zapobiec chorobom alergicznym takim jak astma.
Filtr antyalergiczny - Filtr jest wzbogacony enzymami neutralizującymi alergeny, apatytem oraz organicznymi i nieorganicznymi związkami chemicznymi. Po przejściu powietrza przez filtr, zostaje ono skutecznie oczyszczone z czynników wywołujących alergie.
3-stronny wypływ powietrza
Oszczędność energii w trybie chłodzenia
Pilot na podczerwień z dużym, czytelnym podświetlanym wyświetlaczem - Urządzenie można obsługiwać za pomocą łatwego w obsłudze i wyposażonego w ekran LCD pilota. Zasięg działania pilota wynosi 8 metrów. W komplecie z pilotem znajduje się uchwyt do montażu na ścianie.
Automatyczny tryb pracy nocnej
24-godzinne programowanie ON/ OFF
Antykorozyjne złote lamele
Automatyczny restart - - Jeżeli w trakcie pracy urządzenia dojdzie do awarii zasilania, stan pracy przed awarią jest zapamiętywany i urządzenie zacznie działać automatycznie po przywróceniu zasilania
Technologia inwerterowa DC - Technologia inwerterowa zapewnia kontrolę prędkości jednocześnie silnika i sprężarki. Dzięki eliminacji cykli pracy stop-start, wydajność klimatyzatora znacznie wzrosła, przedłużając jednocześnie żywotność poszczególnych elementów urządzenia. Technologia inwerterowa LG zwiększa wydajność klimatyzatora, który jednocześnie pracuje ciszej oraz oszczędza zużycie energii nawet do 60%
Ekologiczny czynnik chłodniczy R410a
Klasa energetyczna A
Tryb chłodzenie, osuszanie, wentylator, ogrzewanie, auto

System oczyszczania powietrza NEO Plasma :

Antybakteryjne filtry (1) wstępne w pierwszym rzędzie usuwają duży kurz, pleśń. Potrójne filtry (3) składają się z filtra o ograniczonym składzie, który skutecznie eliminuje ból oczu i szyi. Wyposażone są w formaldehydowy filtr usuwający formaldehyd, który jest źródłem nowych domowych syndromów; zapobiega takim objawom jak zapalenie skóry, wymioty, zapalenie płuc. Filtry węglowe (2) o rozmiarze nano wyłapują cząsteczki zapachowe i całkowicie usuwają nieprzyjemne zapachy. Opracowany przez LG plazmowy system oczyszczania powietrza (5) usuwa nie tylko mikroskopijnej wielkości kurz, ale również domowe roztocza, pyłki i sierść zwierząt. Filtry Nano Bio Fusion (4) umożliwiają bioenzymom o wymiarze cząsteczek nano bezpośrednią penetrację ścianek komórki bakterii i alergenu, powodując ich rozkład i obumarcie.

Dodane przez Arecki dnia czerwiec 03 2011 22:22:29 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 614 Czytań - Drukuj
Strona 3 z 4 < 1 2 3 4 >
...Logowanie...
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
...Shoutbox...
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.

wentylacja separator

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie