wnioski
Dodane przez Arecki dnia Czerwiec 10 2017 19:14:47
Ciągle czekam na ofertę na te h-blocki. W piątek dzwoniłem do gościa i ponoć jeszcze nie gotowe i w przyszłym tygodniu dokończy. Przez to zaś wróciła mi ochota na ten projekt domu z garażem w bryle. Szczerze mówiąc to lepiej by pasował pod moduły w systemie h-block. Przez to spać po nocach nie mogę bo mam różne wyobrażenia. Ten system mi się bardzo podoba i mocno się na niego nakręcam. Przydałoby się znać cenę za te moduły aby wiedzieć czy iść w tą stronę czy lepiej sobie darować. W czwartek zaś będę dzwonił do gościa z pytaniami bo ileż można czekać???...
Ten projekt z garażem w bryle ostatecznie mógłbym zrobić w wersji poddasza użytkowego ale z ścianką kolankową na ok.140cm bo taka by nie przeszkadzała mi w aranżacji pomieszczeń. Trochę garderoby na tym ucierpią ale na wysoką szafę znajdzie się miejsce. Po zastanowieniu Link doszedłem do wniosku że podłogi parteru nie będę robił w szkielecie tylko normalnie zagęszczę piach czy pospółkę w ścianach fund, dam chudziaka na to w dwóch warstwach styro po 10cm i wylewka. Dzięki temu będzie łatwiej z kanalizacją w domu i doprowadzeniem wody. Przy stropie drewnianym nie wiem jakbym to zrobił a przy okazji musiałbym robić wieniec, jak dla mnie zbyt skomplikowane.
Rozszerzona zawartość newsa
Jak widać to ściany wschód-zachód byłyby wyższe tworząc ściankę kolankową ale dzięki temu cała ściana jest dobrze szczelna i nie będzie z tym problemu.Jak widać to ściany wschód-zachód byłyby wyższe tworząc ściankę kolankową ale dzięki temu cała ściana jest dobrze szczelna i nie będzie z tym problemu. Strop tworzyłby również balkon dla okien tarasowych w szczytach oraz byłoby to zadaszenie okna południowego by nie była potrzebna markiza. Strop tworzyłby również balkon dla okien tarasowych w szczytach oraz byłoby to zadaszenie okna południowego by nie była potrzebna markiza.